Wlej płyn do płukania do pralki i czekaj na efekt WOW!

Patrycja

Dom

06.10.2021 14:54

Wlej płyn do płukania do pralki i czekaj na efekt WOW!

Płyn do płukania ust stosujemy głównie do utrzymania higieny jamy ustnej. Może Cię to zaskoczyć, ale wykorzystasz go także podczas prania! Wlej płyn do płukania do pralki i przekonaj się, jak działa.

Zdjęcie Wlej płyn do płukania do pralki i czekaj na spektakularny efekt #1

Brzydki zapach ubrań po praniu

Zdarza się, że świeżo uprane ubrania mogą wydzielać brzydki, nieprzyjemny zapach. Zwykle dzieje się tak przez niewłaściwe suszenie lub włożenie wilgotnych ubrań do szafki.

Jednak wina może leżeć także po stronie naszej pralki. Brudna pralka, kamień i osad w pojemnikach, uszczelkach i zakamarkach mogą być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Jak się go pozbyć?

Płyn do płukania ust na brzydki zapach po praniu

Płyn do płukania jamy ustnej ma działanie antybakteryjne. Z łatwością pozbędzie się bakterii odpowiedzialnych za brzydki zapach. Pomoże pozbyć się zanieczyszczeń i innych osadów. Skutecznie wyczyści i odkazi pralkę. Niweluje także nieprzyjemny zapach, który po praniu mogą wydzielać ubrania.

Jak to zrobić?

Wlej pół szklanki (150 ml) płynu do płukania ust do dozownika i nastaw pranie jak zwykle. Już po jednym użyciu brzydki zapach zniknie. Ten trik naprawdę działa!

Inne sposoby na brzydki zapach z pralki

Ocet lub wybielacz

Jeśli chcesz pozbyć się brzydkiego zapachu z ubrań po praniu, do każdego prania warto dodać szklankę octu (w przypadku kolorowych ubrań) lub wybielacz (przy białym praniu). Dzięki temu nieprzyjemny zapach zniknie, a Twoje ubrania będą czyste i pachnące.

Soda oczyszczona

To skuteczny i bezpieczny sposób na wyczyszczenie pralki i pozbycie się brzydkiego zapachu z ubrań. Soda ma działanie odkażające, likwiduje przykre zapachy i odświeża. Do pojemnika wsyp sodę zamiast proszku. Włącz długi cykl prania z temperaturą co najmniej 60 stopni Celsjusza.

Olejek sosnowy

Kolejnym bezpiecznym i ekologicznym sposobem jest użycie olejku sosnowego. Dodaj kilka kropel do każdego prania. Olejek ma działanie bakteriobójcze i nada ubraniom świeży, przyjemny zapach.

Nie zamykaj drzwiczek

Po skończeniu prania pozostawiaj pralkę otwartą. Wytrzyj uszczelki i pod żadnym pozorem nie zamykaj drzwiczek. Dzięki temu pralka będzie miała szansę wyschnąć i się przewietrzyć!