Wlej glicerynę do pralki i zachwyć się efektem!

Patrycja

Dom

30.09.2021 19:14

Wlej glicerynę do pralki i zachwyć się efektem!

Chcesz, aby Twoje ubrania tuż po praniu były idealnie miękkie i delikatne? Stosowane przez Ciebie płyny do zmiękczania tkanin nie zawsze działają, a kosztują krocie? Mamy dla Ciebie naturalny, tańszy i bezpieczny zamiennik!

Nietypowe zastosowanie gliceryny

Glicerynę kupisz w każdej aptece bez recepty, już za kilka złotych. Za buteleczkę 30 gram, zapłacisz około 3 złotych.

Zazwyczaj stosujemy ją jako lek przeczyszczający lub jako kosmetyk na podrażnienia skóry, dla poprawy jej nawilżenia i regeneracji naskórka. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że gliceryna ma też inne, nietypowe zastosowania!

Wlej glicerynę do pralki i zachwyć się efektem!

Gliceryna przyda Ci się podczas robienia prania. Wlej dwie łyżki preparatu do pojemnika na płyn do płukania, a nie pożałujesz! Jak to działa? Gliceryna zmiękcza tkaniny, więc jeśli dodasz ją do prania, Twoje ubrania będą idealnie miękkie, delikatne i przyjemne dotyku. Szczególnie dobrze poradzi sobie ze zmiękczeniem wełny i zamszu. Od tej pory koniec z drapiącymi swetrami oraz elektryzowaniem się ubrań.

Zdjęcie Wlej glicerynę do pralki i zachwyć się efektem! #1

Jak jeszcze możesz wykorzystać glicerynę?

To nie wszystko! Glicerynę możesz wykorzystać także w inny sposób.

Mycie okien

Warto dodać do wody, którą myjemy okna kilka kropel gliceryny. Gliceryna nada szybom połysku i sprawi, że brud i zanieczyszczenia nie będą się tak łatwo osadzać. Dzięki niej możesz zapomnieć o smugach!

Mycie luster

Po umyciu lustra w łazience, nalej kilka kropli gliceryny na wilgotną ściereczkę i przetrzyj lustro. Dzięki temu nawet podczas gorącej kąpieli, lustro nie będzie parowało.

Zdjęcie Wlej glicerynę do pralki i zachwyć się efektem! #2

Ścieranie kurzu

Gliceryna stanie się pomoże w walce z kurzem. Namocz ściereczkę w wodzie z jej dodatkiem. Dzięki temu łatwiej wyczyścimy meble, a w dodatku kurz nie będzie tak szybko osiadał na czyszczonych powierzchniach.

Kosmetyk

Wykorzystaj glicerynę jako kosmetyk. Dodaj kilka kropli do odżywki do włosów, a Twoja fryzura uzyska niesamowity blask. Włosy staną się lśniące, nawilżone i miękkie, będą łatwiej się rozczesywać i lepiej układać.