Wrzuć dwie kulki z folii aluminiowej do zmywarki! Efekt cię zaskoczy!

Patrycja

Dom

22.05.2021 18:39

Wrzuć dwie kulki z folii aluminiowej do zmywarki! Efekt cię zaskoczy!

Każdy z nas w swoim domu ma folię aluminiową. Zazwyczaj używamy jej w kuchni do pakowania produktów spożywczych i przykrywania potraw, aby pozostały gorące na dłużej. Nie wszyscy wiedzą, że folia ma też inne zastosowania. Czy wiesz co się stanie, gdy wrzucisz kulki z folii aluminiowej do zmywarki? Efekt Cię zaskoczy!

Zdjęcie Wrzuć dwie kulki z folii aluminiowej do zmywarki! Efekt cię zaskoczy! #1

Praktyczny gadżet w każdym domu

Chyba każdy z nas w swoim domu ma folię aluminiową. Wykorzystujemy ją najczęściej w kuchni, do pakowania produktów i przykrywania potraw. Nie wszyscy wiedzą, że folia aluminiowa przydaje się też do innych czynności w domu.

Dwie strony folii aluminiowej

Folia aluminiowa ma dwie strony – matową oraz błyszczącą, a każda z nich charakteryzuje się różnymi właściwościami i służy do czegoś innego. Błyszcząca strona izoluje ciepło, odbija je. Więc jeśli zależy nam aby potrawa pozostała ciepła, należy owinąć ją błyszczącą stroną od wewnątrz. Dzięki temu zostanie podtrzymana wysoka temperatura dania. Z kolei matowa strona przepuszcza ciepło i je pochłania.

Folia przydaje się do pakowania produktów spożywczych i przedłuża świeżość przechowywanych potraw.

Zdjęcie Wrzuć dwie kulki z folii aluminiowej do zmywarki! Efekt cię zaskoczy! #2

Wrzuć dwie kulki z folii aluminiowej do zmywarki!

Oderwij arkusz folii aluminiowej i zwiń ją w kulkę. Dodaj ją do zmywarki, a efekt Cię zaskoczy! Dzięki niej pozbędziesz się śladów z wody na naczyniach. Folia zniweluje zacieki i sprawi, że Twoje sztućce będą czyste i błyszczące.

Zdjęcie Wrzuć dwie kulki z folii aluminiowej do zmywarki! Efekt cię zaskoczy! #3

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej

Oprócz tych powszechnych zastosowań, folię aluminiową możemy wykorzystać na inne nietypowe sposoby.

Folia aluminiowa znajduje szerokie zastosowanie podczas porządków. Wykorzystaj ją podobnie jak zmywaki kuchenne, a usunie uporczywy i zaschnięty brud z naczyń i sztućców. Możesz wykorzystać ją do usuwania rdzy. Przyda się przy czyszczeniu piekarnika, grilla lub blach do pieczenia.

Dzięki niej wyczyścisz srebrną biżuterię, naostrzysz nią noże, nożyczki i dziurkacze. Folia przyspieszy prasowanie, a dodana do pralki, zapobiegnie elektryzowaniu się ubrań. To nie wszystko!

A czy Ty znasz inne zastosowania folii aluminiowej? Do czego wykorzystujesz ją w swoim domu?