5 rzeczy, które każda żona powinna wiedzieć o kochankach!

Ewelina

Newsy

17.12.2019 16:37

5 rzeczy, które każda żona powinna wiedzieć o kochankach!

Wiadomość o tym, że Nasz mąż lub partner spotyka się z inną kobietą, jest ogromnym, emocjonalnym ciosem. W takiej chwili myślimy, że tylko my jesteśmy poszkodowaną stroną. Warto jednak wiedzieć, że kobieta, która uwikłała się w romans z zajętym mężczyzną, nigdy nie czuła się w pełni szczęśliwa, a wręcz - często przeżywała rozterki i załamania.

1. Czuje się samotna

Wydaje się, że kochanka powinna być bardzo szczęśliwą osobą. Jednak, uwikłanie się w trójkąt małżeński, częściej jest przyczyną bólu niż czystej radości. Kobieta ma bowiem świadomość, że nie zajmuje pierwszego miejsca w życiu partnera. Początkowo, "w imię dobra relacji" zgadza się na "drobne przykrości" np. osobne Święta Bożego Narodzenia, świadomość, że jej numer telefonu widnieje pod nazwą "Paweł" czy też wyłącznie weekendowe spotkania, najlepiej incognito. Wszystko to sprawia, że kochanka tak naprawdę czuje się bardzo samotna, nie może liczyć na partnera w kluczowych momentach i zaczyna zastanawiać czy jej związek ma sens.

2. Jest o Ciebie zazdrosna

Z jednej strony, partner deklaruje swojej kochance, że uczucie między Nim a Tobą już dawno wygasło, z drugiej cały czas dzieli z Tobą łóżko, mieszka z Tobą i spędza swój wolny czas w domu. Wywołuje to niesamowitą zazdrość kochanki, która, jak każda kobieta, chciałaby czuć się doceniana, podziwiana przez mężczyznę i przedstawiana jego znajomym. Chciałaby być częścią jego życia - móc wychodzić z nim na spotkania towarzyskie, poznać jego rodzeństwo, rodziców itd. Ma jednak świadomość, że to Ty zajmujesz wyższą pozycję w tej relacji.

Zdjęcie 5 rzeczy, które każda żona (lub partnerka) powinna wiedzieć o kochankach #1

3. Ma wyrzuty sumienia

Często, kiedy zastanawia się nad swoim związkiem, czuje się winna. Być może przy Nim udaje, że jest inaczej, ale tak naprawdę na co dzień przeżywa emocje związane z poczuciem winy. Są to między innymi:
- przygnębienie,
- stany depresyjne,
- poczucie bycia gorszą.

Objawy nasilają się, jeśli kobieta ma świadomość, że kochasz swojego partnera i posiadasz z Nim dzieci.

4. Nie planowała romansu

Rzadko kiedy kobieta planuje romans z zamężnym mężczyzną. Często taki trójkąt...lub czworokąt (bo niekiedy kobieta też ma męża) jest wynikiem niskiej samooceny, złej decyzji, okoliczności, które sprzyjały zawarciu bliższej znajomości.
Uczucie przychodzi niespodziewanie, a później bardzo trudno jej zerwać kontakt z partnerem, którego obdarzyła zaufaniem. Dla romansu poświęca swoje dobre imię, naraża się na utratę przyjaciół i utratę zaufania - choć nigdy tego nie planowała.

Zdjęcie 5 rzeczy, które każda żona (lub partnerka) powinna wiedzieć o kochankach #2

5. Jej grunt jest niepewny

Kochanka jest karmiona pustymi obietnicami i wyznaniami miłosnymi. Trudno jej odejść, a jeszcze trudniej trwać przy mężczyźnie, który tak naprawdę nie traktuje jej poważnie. Najczęściej mężczyźni mówią, że ich uczucie do żony wygasło, że chcą odejść, ale... tak naprawdę tego nie robią. Kochanka czeka w cierpieniu i milczeniu na decyzję mężczyzny. Nie wie, jaką pozycję naprawdę zajmuje, a uświadomienie sobie, że tak naprawdę jest odskocznią od codzienności, może zająć jej kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat.

Rola kochanki nie jest tak przyjemna, jak mogło by się wydawać. Wiąże się z wieloma problemami, wątpliwościami i cierpieniem. Relacja z żonatym mężczyzną może unieszczęśliwiać, a wyjście z takiej relacji, często wymaga pomocy - specjalisty, przyjaciółki lub kogoś obiektywnego.