Dlaczego facet nie zostawia żony dla kochanki? Lista powodów

Agnieszka
Związki
17.01.2020 12:09
Dlaczego facet nie zostawia żony dla kochanki? Lista powodów

Chcę od razu przejść do rzeczy bez zbędnego rozwijania się na temat zdrady. Większość mężczyzn nie zakończy swojego związku z powodu kochanki. Dla wielu z nich stawką jest zbyt wiele: małżeństwo, dom, rodzina. Niektórzy po prostu szukają odrobiny seksualnej różnorodności. Inni przechodzą kryzys wieku średniego. I z pewnością są też tacy mężczyźni, którzy są po prostu zbyt tchórzliwi, by zakończyć swój związek, mimo że byłaby to z pewnością najlepsza decyzja dla wszystkich zainteresowanych.

Zdjęcie Dlaczego facet nie zostawia żony dla kochanki? Lista powodów #1

Powodów posiadania kochanki można by zliczać nieskończenie wiele. Jednak tutaj skupimy się na tym, dlaczego facet nie zostawi swojej żony dla innej kobiety. Oto lista najczęstszych argumentów.

1. Strach przed starością

Mężczyzna robi skok w bok i często szuka sobie młodszej partnerki, kiedy to wzbiera w nim strach przed starością i przed mijającym czasem. Kochanka jest tutaj zdobyczą, trofeum, którą może pochwalić się wśród kolegów. Jednak po pewnym czasie stwierdzi, że to tylko chwilowy wybryk, który nic nie znaczy i nic wartościowego nie wniesie w jego życie prócz kilku chwil zabawy i ekscytacji. A to żona zapewnia stabilizację, trwa przy mężu w każdej sytuacji i będzie trwała przy nim nawet gdy będzie stary i niedołężny.

2. Boi się stracić swoje dzieci

Rozstanie rodziców często kończy się ograniczeniem praw rodzicielskich jednego z nich, czyli przeważnie faceta. Mężczyzna, który zdradził swoją żonę może widywać się ze swoimi pociechami przeważnie tylko w weekendy i to tylko wówczas, kiedy była żona nie będzie chciała się zemścić na niewiernym mężu i nie ograniczy sądownie wizyt do zera. Strach przed utratą kontaktu z dziećmi jest zbyt wysoką stawką, ażeby zdecydować się na kochankę.

3. Zdrada to tylko chwila zapomnienia

Szukanie sobie kochanki wiąże się z etapem w życiu mężczyzny, kiedy zaczyna się nudzić w związku. Wiele lat z jedną kobietą, stagnacja, brak niespodzianek i przewidywalność powoduje, że facet (kobieta również) chce czegoś nowego. Oczywiście po krótkim czasie, kiedy spędzi trochę czasu z nową partnerką, dozna szalonych emocji, nacieszy się nowym ciałem, pozna wyrafinowane sztuczki w łóżku, stwierdzi, że jest fajnie, ale...ale to nie jest żona, która zapewnia ciepło domowego ogniska.

Zdjęcie Dlaczego facet nie zostawia żony dla kochanki? Lista powodów #24. Strach przed zmianami

Zdrada prowadzi najczęściej do rozwodu. A rozwód to zmiana dotychczasowego życia. Wszystko obraca się do góry nogami i panujący do tej pory porządek ulega degradacji. Kochanka jest dla mężczyzny odskocznią, ale kiedy uświadomi sobie, że może ona zepsuć całe jego życie, to rezygnuje z tej przygody i wraca grzecznie do żony, dzieci i starego porządku. Nuda, która panuje w związku już nie jest taka straszna. Dużo gorsza okazuje się być utrata domu, dzieci, podział majątku.

5. Utrata dobrego imienia

Mężczyzna, który zdradza swoją żonę jest postrzegany wśród społeczeństwa negatywnie. Osoba taka traci swój dobry wizerunek. Rodzina często się od niego odwraca, przyjaciele i znajomi także. Facet, który ma kochankę widziany jest jako osoba, która krzywdzi żonę, dzieci i ich nie szanuje. Często też jest gorzej postrzegany w pracy, gdyż może zostać odebrany jako osoba niestabilna, która może w każdym momencie zawieść pracodawcę. Bo skoro zdradził żonę, to znaczy, że nie reprezentuje sobą żadnych zasad moralnych i nie przestawia swoją osobą większej wartości.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną