Jesteś kochanką? Musisz zrozumieć i przetrawić te fakty.

Katarzyna

Newsy

15.10.2020 19:12

Jesteś kochanką? Musisz zrozumieć i przetrawić te fakty.

Kochanka to słowo, które w dzisiejszych czasach nie budzi już tyle kontrowersji co kiedyś. Dziś związki są bardziej otwarte a znajomości przelotne. Bycie kochanką na początku jest ekscytujące i pełne niespodzianek jednak z biegiem czasu się to zmienia. Sprawdź, z czym będziesz musiała się borykać, będąc „tą drugą”.

Ekscytujący związek, ale tylko na początku


Na początku bycie kochanką jest pełne ekscytacji i niespodzianek. Nie wiadomo jak rozwinie się dalej ten „związek” oraz czy zostanie odkryty. Z jednej strony jest to tak zwany owoc zakazany, który kusi i ciężko jest z niego zrezygnować. Wchodząc jednak w taki związek, warto zastanowić się, czy bycie "tą drugą" jest tego warte. Będąc kochanką, niektóre etapy w związku będą cię omijać, a niektóre sytuacje nie będą dla ciebie przyjemne. Poznaj kilka z nich.

Zdjęcie Jesteś kochanką? Musisz zrozumieć i przetrawić te fakty. #1

Nie zatrzyma cię

Niski odsetek mężów, którzy mają kochankę, faktycznie rozwodzi się z żoną i wiąże się z kochanką. Pomimo twojego naciskania on raczej nie powie o was żonie i od niej nie odejdzie. Możesz nawet zagrozić końcem tej znajomości, ale wtedy facet zacznie grać na twoich uczuciach, aby tylko cię obłaskawić. Jemu taki układ odpowiada, dlatego nie chce w nim nic zmieniać. W domu nadal będzie grał przykładnego męża, a ciebie traktował jak „odskocznię” od dotychczasowego życia. Mimo że facet cię ubóstwia i uwielbia spędzać z tobą czas, to nie sprawi to jedna, że on odejdzie od żony i zwiąże się z tobą.


Mąż jako kochanek

Na początku bycie kochanką może i jest ekscytujące, bo pokazuje, że jesteś pod jakimiś względami lepsza niż żona. Pamiętaj jednak, że na początku, mimo że jest tobą zafascynowany, to zapewne sypia również z żoną. A seks wiąże ludzi i rozbudza w nich emocje. Z nią wiąże go również wiele wspomnień i przeżyć, o czym nie da się tak łatwo zapomnieć. Facet, mając kochankę ma więc seks w domu i poza nim. Dla niego taki układ jest wręcz idealny.


Nigdy na podium

W małżeństwie priorytetem zawsze będzie żona. To ona towarzyszy mu przy ważnych kolacjach czy spotkaniach. Ona będzie załatwiać z nim ważne sprawy, które jako małżeństwo muszą załatwiać wspólnie. Mimo, że będzie cię zapewniał, że nic już ich nie łączy, to jednak są oni ze sobą związani węzłem małżeńskim. Pamiętaj, że nigdy nie zastąpisz jego żony, a on wasz związek będzie traktował jako romans.

Zawsze będziesz „tą drugą”

Pomimo zapewnień, że jesteś dla niego najważniejsza to i tak w „prawdziwym” życiu jego żona będzie stała na pierwszym miejscu. Może to sprawić, że będą cię nawiedzały wyrzuty sumienia i zazdrość. Związek ten raczej będzie ukrywany i nie będzie mógł wyjść na światło dzienne, ponieważ zniszczyłoby to jego reputację i dotychczasowe życie. Mimo że facet spędza z tobą miły i upojny dzień to i tak zawsze na noc będzie wracał do żony. Może to spowodować, że będziesz czuła się źle, z tym że nie możesz go mieć na 100% tak jak on ciebie. Trwanie w ukrywanym związku spowoduje, że nie będzie ci on po jakimś czasie przynosił tak wiele radości, jak na początku.

Nie zakończy małżeństwa

Może się okazać, że pomimo początkowych zapewnień i słodkich słówek on jednak nie odjedzie od żony. Wtedy zdasz sobie sprawę, że zostałaś wykorzystana, a jego zapewniania nic nie znaczyły i były czystym kłamstwem. Facet w każdej chwili może się „opamiętać” i powiedzieć, że jednak chce walczyć o swoje małżeństwo i dzieci, jeśli je ma. W takim wypadku ty stoisz już na przegranej pozycji, bo wiesz, że na dłuższą metę on wybrał ją, a ty jesteś tylko odskocznią od rodzinnego życia.

Zdjęcie Jesteś kochanką? Musisz zrozumieć i przetrawić te fakty. #2
Sekretne życie

Bycie kochanką nie jest czymś, czym warto się chwalić. Zazwyczaj obie strony utrzymują to w sekrecie. Facet dlatego, żeby jego żona się o tym nie dowiedziała, a ty dlatego, że nie każdy z twoich znajomych może pochwalać takie zachowanie. Nie zawsze dasz radę kłamać lub oszukiwać znajomych, więc zapewne po jakimś czasie zaczniesz ich unikać i tracić z nimi kontakt. To spowoduje, że grono osób, z którymi będziesz mogła faktycznie pogadać, się uszczupli, przez co będziesz się czuła jeszcze bardziej samotna.

Samotne święta

Święta, rocznice czy obiady rodzinne spędza się w rodzinnym gronie, a więc bez kochanki. Facet zapewne ważniejsze święta, wakacje czy uroczystości będzie spędzał z żoną, a nie z tobą. Może to spowodować, że będziesz czułą się samotna. Ratunkiem są wtedy wyjazdy czy spotkania z przyjaciółmi, które raczej wolałabyś spędzić z nim. Na pewno po jego powrocie dostaniesz prezent, który miałby ci to wynagrodzić, jednak nie zastąpi on wspólnie spędzonego czasu.

Zdjęcie Jesteś kochanką? Musisz zrozumieć i przetrawić te fakty. #3