Oliwki na chorobę lokomocyjną? Hit czy kit? Jak to działa?

Oliwki na chorobę lokomocyjną? Hit czy kit? Jak to działa?

Obecnie każdy z nas wie jak wyglądają oliwki i jakie są ich najczęstsze zastosowania. Jednak nie każdy wie skąd pochodzą. Drzewa te najczęściej rosną w strefie międzyzwrotnikowej oraz w ciepłym klimacie umiarkowanym południowej Europy, Afryki, a także południowej Azji oraz w Australii. Ich owoce również nazywa się oliwkami.

Zdjęcie Oliwki na chorobę lokomocyjną? Hit czy kit? Jak to działa? #1

Z jednej z ich odmian, tj. z oliwki europejskiej pozyskuje się oliwę, ale również bardzo twarde i wytrzymałe drewno, zwane drzewem żelaznym. Jednak oliwki mają wiele innych zastosowań. Kilka z nich wymienione zostały poniżej.


Na chorobę lokomocyjną


Każdy z nas orientuje się, że choroba lokomocyjna, do najprzyjemniejszych nie należy. Cierpią na nią to
zarówno dzieci jak i dorośli Czujemy się wtedy słabo, miewamy wymioty, nudności oraz złe samopoczucie. Aby jakoś przetrwać podróż stosujemy różne sposoby, tj. siadanie do jazdy przodem, patrzenie w jeden punkt lub wdychanie świeżego powietrza. Można również sięgnąć po oliwki lub cytrynę, ponieważ mają one w swoim składzie taninę. Substancja ta powoduje wysuszanie jamy ustnej, przez co zmniejsza się wydzielanie śliny. To między innymi przez jej nadmiar, podczas choroby lokomocyjnej odczuwamy nudności oraz pogarsza się nasze samopoczucie. Następnym razem zamiast sięgać po specyfiki z apteki, warto przetestować oliwki.

Zdjęcie Oliwki na chorobę lokomocyjną? Hit czy kit? Jak to działa? #2
Źródło antyoksydantów


Antyoksydanty to zespół związków chemicznych, które niwelują szkodliwy wpływ wolnych rodników na nasze ciało i usuwają ich nadwyżkę z organizmu. Przede wszystkim ochronią nasze komórki przed poważnymi uszkodzeniami i sprawiają, że starzeją się one wolniej. Duże ich ilości zawierają właśnie oliwki, które przede wszystkim dostarczają nam kwasu oleinowego, który zapobiega chorobom nowotworowym. Antyoksydanty ochraniają również serce i naczynia krwionośne. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia.


Skarbiec witaminy A


W oliwkach można również znaleźć prowitaminę A. Jest ona inaczej nazywana witaminą młodości, ponieważ ma bardzo dobry wpływ na nasze włosy, skórę czy paznokcie. Zalecana jest również na poprawę ostrości widzenia. Oliwki mają w sobie również witaminy B, E i C, które wpływają na poprawne działanie układu nerwowego oraz opóźniają procesy starzenia. Ponoć spożywanie każdego dnia 7 oliwek może doprowadzić do długowieczności. Warto spróbować!


Estrogen w górę!


Oliwki były znane już od dawna, bowiem można o nich przeczytać już w mitologii, gdzie uważane są za
znak płodności. Są ona uznawane za naturalny afrodyzjak, gdyż jednym z ich składników jest estron.
Wraz z wzrostem jego poziomu w organizmie kobiety wzrasta również jej popęd seksualny. W takim
razie zamiast kwiatków, kupujcie Panowie oliwki!


Przyjaciel odchudzania


Podczas procesu odchudzania ważne jest, aby w racjonalny sposób obniżyć poziom kalorii, który dostarczamy do organizmu w ciągu dnia. W walce z kaloriami mogą nam pomóc oliwki, gdyż są one nisko kaloryczne. W 100 gramach tego produktu znajduje się tylko 125 kcal. Mają one również pozytywny wpływ na przemianę materii, są lekkostrawne i mają w swoim składzie błonnik. Oliwki wspomagają metabolizm, ponieważ dzięki nim wątroba wydziela większą ilość kwasów żółciowych. Prowadzi to do szybszego oczyszczania się organizmu ze szkodliwych toksyn oraz niepotrzebnych produktów przemiany materii. Owoce drzew oliwnych sprawiają, że szybciej stajemy się najedzeni, przez co nie mamy ochoty na słodycze lub inne zachcianki.

Agnieszka

true

Polecane