Jak poprawić wzrok? Poznaj 4 proste ćwiczenia na poprawę wzroku.

Patrycja
Zdrowie
21.12.2020 14:07
Jak poprawić wzrok? Poznaj 4 proste ćwiczenia na poprawę wzroku.

Poznaj proste i szybkie ćwiczenia na poprawę wzroku. Wykonuj je codziennie, a wpłyną na poprawę jakości widzenia i pozwolą skorygować niektóre wady wzroku! Dbanie o wzrok jest łatwiejsze, niż myślisz!

Zdjęcie Proste ćwiczenia na poprawę wzroku #1

Codziennie przeciążamy wzrok

Codzienna praca przy komputerze, korzystanie z urządzeń elektronicznych takich jak telefony, tablety, częste oglądanie telewizji, nadwyręża nasz wzrok. Nasze oczy przez to stają się przeciążone: rozmywa nam się obraz, widzimy podwójnie, odczuwamy suchość i pieczenie oczu, pojawia się łzawienie, zaczerwienienie spojówek i większa wrażliwość na światło.

Sposoby na poprawę widzenia

Okuliści zapewniają, że codzienne wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie oczu, pozytywnie wpłynie na jakość widzenia, a nawet pozwoli skorygować niektóre wady wzroku, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, czy zez. Systematyczny trening oczu pozwoli zmniejszyć je nawet o 20%. Poznaj proste sposoby na poprawę wzroku!

Zdjęcie Proste ćwiczenia na poprawę wzroku #2

Proste ćwiczenia na poprawę wzroku

  1. To ćwiczenie poprawia ostrość widzenia i polecane jest zwłaszcza, podczas pracy przy komputerze. Co godzinę zrób sobie chwilę przerwy od monitora. Nabierz powietrza i patrz na czubek swego nosa, a przy wydechu na maksymalnie odległy punkt. Ćwiczenie wykonaj 10 razy.
  2. Weź głęboki oddech i zamknij oczy, napnij mięśnie twarzy i szyi, zaciśnij szczęki. Następnie mocno zaciśnij powieki. Wytrzymaj kilka sekund, potem wykonaj szybki wydech, jednocześnie otwierając usta i oczy. Ćwiczenie powtórz 5 razy.Zdjęcie Proste ćwiczenia na poprawę wzroku #3
  3. Wyobraź sobie, że przedłużeniem Twojego nosa jest ołówek. Rozpocznij ćwiczenie i kreśl dowolne kształty, poruszając delikatnie głową. Postaraj się obrysować wzrokiem kontury kilku przedmiotów, które znajdują się w Twoim otoczeniu. Zacznij od dużych przedmiotów, stopniowo przechodź do coraz mniejszych. To ćwiczenie wzmocni mięśnie gałki ocznej i poprawi widzenie detali.
  4. Palming oczu to ćwiczenie, które odpręża wzrok i łagodzi napięcie oraz zmęczenie. Ćwiczenie zacznij od pocierania dłoni jedną o drugą, aby je rozgrzać. Następnie przyłóż je do twarzy, aby dokładnie zasłonić oczy. Pamiętaj, żeby nie uciskać nosa i nie dotykać oczu. Zamknij powieki, zacznij głęboko oddychać i przez 10 minut wyobrażaj sobie miłe wspomnienie. Podczas wspominania powinna pojawić się czerń, która w miarę upływu czasu staje się głębsza. Gdy tak się dzieje, oznacza to, że trening działa!
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną