Maść rozgrzewająca domowej roboty! Sprawdź jak zrobić i stosuj przy przeziębieniu!

Patrycja

Zdrowie

03.11.2020 22:15

Maść rozgrzewająca domowej roboty! Sprawdź jak zrobić i stosuj przy przeziębieniu!

Podczas przeziębienia nieoceniona może okazać się pomoc maści rozgrzewającej. Taki preparat jest szczególnie pomocny w schorzeniach górnych dróg oddechowych, kiedy mamy katar, kaszel i boli nas gardło. Czy to nie cudownie, że możesz zrobić ją sama?!

Zdjęcie Maść rozgrzewająca domowej roboty! Sprawdź jak zrobić i stosuj przy przeziębieniu! #1

Maści rozgrzewające, które stosujemy w przebiegu przeziębień, łagodzą objawy podrażnienia i stanów zapalnych błon śluzowych nosa i gardła. Pomagają poradzić sobie z uczuciem zatkanego nosa i obrzękiem śluzówek małżowin nosowych. Łagodzą kaszel i koją podrażnione gardło. Wszystko to dzięki wdychaniu olejków eterycznych znajdujących się w maści.

Zaletą domowej maści rozgrzewającej jest cena i brak sztucznych substancji konserwujących. Ponadto zawsze możemy modyfikować sobie skład, dostosowując go do naszych potrzeb. Do jej przygotowania potrzebować będziemy tylko kilku prostych składników, które możemy mieć już w domu.

Składniki:

  • ¼ szklanki oleju kokosowego
  • Płaska łyżeczka wosku pszczelego
  • 10 kropli olejku miętowego
  • 10 kropli olejku eukaliptusowego
  • 5 kropli olejku rozmarynowego

Zdjęcie Maść rozgrzewająca domowej roboty! Sprawdź jak zrobić i stosuj przy przeziębieniu! #2

Przygotowanie:

Olej kokosowy wraz z woskiem pszczelim przełóż do słoiczka, który następnie umieść w kąpieli wodnej. Po rozpuszczeniu dwóch substancji wymieszaj je dokładnie i odstaw do wystygnięcia, ale kontroluj, by nie stężały. Następnie dodaj olejki eteryczne i ponownie połącz wszystkie składniki mieszając. Po stężeniu maść jest gotowa do użycia.

Stosowanie:

Maść stosujemy w okolicach klatki piersiowej, pleców, karku i podeszwy stóp w przebiegu przeziębienia, utrudnionego oddychania, zatkanego nosa, kaszlu i kataru. W przypadku bólów głowy możemy stosować maść w okolicy skroni.

Działanie:

  • Olej kokosowy i wosk pszczeli mają właściwości pielęgnujące, nawilżające i regenerujące skórę.
  • Olejek miętowy dzięki działaniu odświeżającemu, kojącemu i łagodzącemu ułatwia oddychanie. Działa także wykrztuśnie i przeciwzapalnie. Ma właściwości znieczulające, przez co zmniejsza dyskomfort w przebiegu kaszlu i obrzęku śluzówek.
  • Olejek eukaliptusowy pobudza odpornościowe mechanizmy naszego organizmu. Pomaga upłynnić gęstą wydzielinę śluzową. Udrażnia nos i zatoki.
  • Olejek rozmarynowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i wykrztuśnie.

Maść jest naturalna, a jej stosowanie jest bezpieczne jednak w przypadku małych dzieci warto skonsultować się z lekarzem.