Żelatyna – 5 powodów, dla których powinniśmy wprowadzić ją do naszej dziennej diety!

Żelatyna – 5 powodów, dla których powinniśmy wprowadzić ją do naszej dziennej diety!

Żelatyna kojarzy nam się przede wszystkim z galaretkami i żelkami, które chętnie są pochłaniane przez dzieci. Dla wielu osób jest to zwykły dodatek, ale w rzeczywistości żelatyna jest bardzo dobra dla naszego zdrowia. Dlaczego zatem warto wprowadzić ją do naszej dziennej diety? Poznaj wyjątkowe właściwości żelatyny!

Zdjęcie Żelatyna – 5 powodów, dla których powinniśmy wprowadzić ją do naszej dziennej diety! #1

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest żelatyna

Żelatynę wydobywamy poprzez częściową hydrolizę kolagenu znajdującego się w zwierzęcych częściach – kości, stawy i skóra. Jego głównym składnikiem jest przede wszystkim kolagen, ale zawiera również wodę, węglowodany oraz przeciwutleniacze. W sklepach możemy znaleźć ją w postaci suplementów w proszku lub tabletkach.

Na co działa żelatyna?

Lepsze trawienie

Żelatyna jest bardzo pomocna w czasie diety lub przy problemach z odżywianiem. Poprawia pracę metabolizmu oraz zmniejsza uczucie głodu. Dodatkowo żelatyna jest niskokaloryczna, a więc bez problemu może stanowić jako dodatek do posiłków lub między nimi.

Zdjęcie Żelatyna – 5 powodów, dla których powinniśmy wprowadzić ją do naszej dziennej diety! #2

Wspomaga stawy

Żelatyna jest często zalecana osobom starszym, które zaczynają cierpieć z powodu stawów. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem nasze stawy zaczynają być pozbawione związków kolagenowych. Żelatyna, jako że jest bogata w kolagen, stanowi zatem doskonałe wsparcie dla stawów. Dodatkowo objawy artretyzmu stają się łagodniejsze.

Brak cholesterolu i tłuszczu

Jest to idealny dodatek dla osób, które zmagają się z wysokim cholesterolem. Żelatyna jest wolna od cholesterolu oraz tłuszczu, który stanowi ogromny problem dla naszego zdrowia. Jest to również dodatkowy plus dla osób chcących zrzucić kilka kilogramów.

Poprawia kondycję włosów i paznokci

Nasze włosy stają się odżywione, mocne i lśniące. Również zmniejsza się ilość ich wypadania, a ich kondycja ulega zdecydowanemu polepszeniu. Podobnie dzieje się z paznokciami. Stają się twarde, odżywione i mocne. Przestają się łamać i rozdwajać oraz nie zaginają się niczym kartka papieru pod naporem.

Zdjęcie Żelatyna – 5 powodów, dla których powinniśmy wprowadzić ją do naszej dziennej diety! #3

Dodaje energii

Żelatyna jest niskokaloryczna, ale również może stanowić dla nas źródło energii. Posiada białko oraz wiele minerałów i witamin, które wzmacniają nasz organizm i dodają dużo energii. Jest to dobry dodatek szczególnie dla sportowców, którzy muszą pilnować swoją wagę, ale jednocześnie potrzebują dużo energii.

Jeśli obawiasz się jednak sięgać po zwykłą żelatynę, to istnieją inne sposoby, aby korzystać z tychże właściwości. Duże ilości kolagenu można znaleźć również w golonce. Samą żelatynę znajdziemy również w galaretkach oraz żelkach, po które śmiało możemy sięgnąć.

Emila

true

Polecane