Lifestyle

5 rzeczy, których się wstydzimy, choć wcale nie powinniśmy!

Elżbieta

Aug. 9, 2019, 11:53 a.m.

5 rzeczy, których się wstydzimy, choć wcale nie powinniśmy!

Czy myślałaś kiedyś o tym, co zrobiłabyś inaczej gdybyś mogła cofnąć czas? Chyba każda z nas miała taką myśl. Choć nie mówimy o tym głośno, często porównując się z otoczeniem, wielu rzeczy się wstydzimy. Prowadzi to nas do kompleksów i zaniżonego poczucia własnej wartości. Czas z tym skończyć. Poniżej kilka najczęściej powtarzających się aspektów życiowych, których się wstydzimy, mimo że wcale nie mamy do tego powodów.

Zdjęcie 5 rzeczy, których się wstydzimy, choć wcale nie powinniśmy! #1

Przeszłość rodzina i pochodzenie

Każdy z nas ma w rodzinie osobę, z którą chciałaby, aby jej nie kojarzono. To samo często tyczy się miejsc, w jakim się wychowaliśmy. Przeszłości jednak nie zmienimy, trzeba patrzeć na przód.

Wygląd

Różnego rodzaju niedoskonałości fizyczne są rzeczą, z którą zmaga się każdy z nas. Jedni są za grubi, inni za chudzi, jedni mają za duży nos, inni za dużo piegów, jeszcze inni nie taki kolor włosów, jaki chcieliby. Jednak właśnie ta różnorodność jest piękna i czyni nas wyjątkowymi, a otoczenie nasze niedoskonałości widzi całkiem inaczej.

Związek

Nasze związki nigdy nie są jak z bajki. Zdarzają się w nich kłótnie i gorsze dni, o których często nie opowiadamy znajomym, udając, że wszystko jest idealnie. Czasami nie mamy nikogo, co również jest dla nas powodem do wstydu. Grunt to nauczyć się patrzeć na wszystko pozytywnie.

Zdjęcie 5 rzeczy, których się wstydzimy, choć wcale nie powinniśmy! #2

Styl życia

Przy obecnej modzie na bycie fit ciężko się nam głośno przyznać do małych grzeszków takich jak frytki czy czekolada. Jednak nie oszukujmy się, zdarza się to każdemu. Często również wiesz, że czas, który masz, mógłbyś spędzić inaczej, aktywniej, jednak kusi cię kolejny odcinek serialu. To nic złego, trochę lenistwa należy się każdemu.

Praca i ścieżka zawodowa

Kończąc szkołę, często miałaś jakieś plany i pomysł na siebie. Okazało się jednak, że rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. Twoi znajomi robią kariery, a Tobie wydaje się, że stoisz w miejscu. Nic bardziej mylnego, nie bój się zmian i wierz we własne siły, a los szybko się odmieni!