Jedna wizyta u fryzjera sprawiła, że prawie oślepła! Wina fryzjerki?

Jedna wizyta u fryzjera sprawiła, że prawie oślepła! Wina fryzjerki?

Większość ludzi posiada jakieś alergie. Rodzajów jest wiele i często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy na coś uczulenie. To na co jedni są obojętni, u innych może wywołać mocne reakcje alergiczne, a nawet śmierć. Pewna kobieta przekonała się o posiadaniu alergii będąc u fryzjera, tej wizyty nigdy nie zapomni.

Zdjęcie Jedna wizyta u fryzjera sprawiła, że prawie oślepła! Wina fryzjerki? #1

Urodziny siostry

Pewna 24-latka o imieniu Steph O’Dell wybierała się na 18 urodziny swojej siostry. Chciała z tej okazji wyglądać pięknie, zatem udała się do fryzjera. Zaplanowała farbowanie włosów. Niestety zamiast na przyjęciu urodzinowym wieczór spędziła w szpitalu. Doznała niezwykle silnej reakcji alergicznej na jeden ze składników farby do włosów.

Steph wiedziała, że jest uczulona na parafenylenodiaminę (PPD), jest to substancja farbiąca powszechnie zwana sztuczną henną. Składnik ten jest w wielu farbach do włosów, kobieta już nie raz w domu próbowała zmienić kolor. Zawsze dostawała wysypki, robiąc test alergiczny.

Bezpieczne farbowanie

Kobieta ostrzegła fryzjerkę o swoim uczuleniu. Profesjonalista w zakładzie zapewniła ją, że użyje farby, która nie posiada sztucznej henny w składzie. Poza tym farba miała nawet nie dostać skóry, barwienie miało dotyczyć jedynie końcówek włosów. Dwa tygodnie wcześniej Steph była w tym zakładzie fryzjerskim zrobić test alergiczny, fryzjerka uznała, że wszystko jest w porządku.

Zdjęcie Jedna wizyta u fryzjera sprawiła, że prawie oślepła! Wina fryzjerki? #2

Źródło: https://www.thesun.co.uk/fabulous/9611410/hair-dye-bad-allergic-reaction/

Wynik farbowania

Niestety po nałożeniu farby na końcówki włosów Steph okazało się, że jest inaczej. 24-latka natychmiast doznała mocnej reakcji alergicznej. Jej twarz powiększyła się dwa razy. Oczy zapuchły tak, że kobieta nic nie widziała, traciła oddech i bolała ją głowa. Cała szyja również była opuchnięta.

Szpital

Na szczęście kobieta szybko trafiła do szpitala i lekarze zdołali opanować sytuację. Dziewczyna wyszła dopiero po 5 dniach, ale jest cała i zdrowa Po incydencie nie ma ślad. Lekarze przyznali, że to najmocniejsza reakcja alergiczna na farbę, z jaką kiedykolwiek się spotkali. Steph mówi, że już nigdy nie zafarbuje włosów.

Elżbieta

true

Polecane