6 rzeczy, które prawdopodobnie wciąż robisz źle

6 rzeczy, które prawdopodobnie wciąż robisz źle
10Paź

Codziennie wykonujemy niektóre czynności kompletnie bez świadomości, że robimy je źle. Tym samym tylko utrudniamy sobie życie. Poznaj więc listę rzeczy, w których najczęściej popełniamy jakiś błąd.

Trzymacie lampki z drinkiem

Lampki do drinków i wina nie bez powodu wyglądają tak, jak wyglądają. Nie powinniśmy trzymać lampki za górną jej część, ponieważ wtedy ogrzewamy napój swoją dłonią.

Przetłuszczanie się włosów

Zdjęcie 6 rzeczy, które prawdopodobnie wciąż robisz źle #1

Niewiele osób wie, że przyczyną przetłuszczania się włosów może być ich codzienne mycie. Jeśli masz problem z przetłuszczaniem, a myjesz włosy codziennie, postaraj się zmniejszyć ilość myć do 2-3 razy w tygodniu. Na początku na pewno będzie ciężko wytrzymać z przyklapniętymi włosami, ale po jakimś czasie przyzwyczają się one do nowej ilości myć.

Podgrzewanie w mikrofalówce

Jeśli chcesz równomiernie pogrzać jedzenie w mikrofalówce, wykorzystaj ten sposób. Rozprowadź potrawę równomiernie na talerzu i zrób niewielką dziurę w jedzeniu, tak aby środek talerza był odkryty. Dzięki temu ciepło dotrze do całej potrawy.

Nalewanie mleka lub soku

Zazwyczaj kiedy lejemy mleko lub sok do szklanki, chlapie ono na wszystkie strony. Aby tego uniknąć, wystarczy wykorzystać ten trik. Odwróć karton z napojem tak, aby otwór był w górnej części. Tak, jak widać na obrazku poniżej.

Zdjęcie 6 rzeczy, które prawdopodobnie wciąż robisz źle #2

Łyżka

Niewiele osób wie o tym, ale dziurka w końcówce rączki od garnka może służyć jako stojak na łyżkę. Dzięki temu nie brudzimy blatu i zawsze mamy ją pod ręką.

Pasta do zębów

Ludzie najczęściej nakładają pastę na całą długość włókien szczoteczki. Jest to jednak błąd. Pasty powinniśmy nakładać o wiele mniej, tyle co ziarnko grochu.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja