Jedziesz na wakacje? Uważaj na ogromne rachunki za telefon!

Elżbieta

Newsy

24.07.2019 17:38

Jedziesz na wakacje? Uważaj na ogromne rachunki za telefon!

Telefon zabieramy ze sobą wszędzie. Wyjeżdżając na wakacje za granicę, może szczególnie nam się przydać. Dzięki niemu zostaniemy w kontakcie z rodziną i bliskimi i możemy dzielić się wrażeniami z wakacji. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, jak wielkie potrafią być opłaty w różnych krajach. Warto uważać.

Zdjęcie Będąc na urlopie, pilnuj swojego rachunku za telefon! #1

Europa to nie zawsze Unia Europejska

Sieci komórkowe najczęściej oferują nam roaming w Unii Europejskiej. Jednak pamiętaj, że nie każdy kraj w Europie należy do UE. Korzystanie z telefonu bez roamingu może kończyć się ogromnymi opłatami za połączenia i Internet. Jadąc na wczasy, upewnij się, że wybrany kraj jest w UE i że obowiązuje tam umowa roamingu.

Pamiętaj, że roaming również ma swoje limity.

Przygotuj dane przed wyjazdem

Muzykę, filmy i zdjęcia możesz ściągnąć przed wyjazdem i zapisać na karcie pamięci, bądź w urządzeniu. Niektóre serwisy, takie jak Spotify, Netflix bądź Mapy Google umożliwiają korzystanie w trybie offline, jeśli wcześniej pobierzesz dane. Wyłączając dane komórkowe na wyjeździe, ograniczamy ryzyko nabicia wielkiego rachunku.

Uważaj na oferty bez limitu

Jeśli korzystasz z ofert, które mówią, że korzystanie z danej usługi jest bez limitu, to dokładnie przeczytaj umowę. Mogą w niej być zawarte ograniczenia, o których nie myślisz na co dzień, np. że obowiązują tylko i wyłącznie w kraju.

Zdjęcie Będąc na urlopie, pilnuj swojego rachunku za telefon! #2

Pilnuj swoich rachunków

Przed wyjazdem sprawdź, jakie masz stawki za połączenia z danego kraju do Polski. Czasem warto ograniczyć kontakty z rodziną do minimum, aby potem nie płacić za ogromne rachunki. Wrażeniami i zdjęciami z wakacji można podzielić się z bliskimi po powrocie do kraju.