Wiesz jak zakładać biustonosz? Ta informacja pokaże ci, że całe życie robiłaś to źle!

Wiesz jak zakładać biustonosz? Ta informacja pokaże ci, że całe życie robiłaś to źle!

Każda kobieta ma swój własny sposób na zakładanie biustonoszy. Jest to kwestia wygody i przyzwyczajenia. Jest wiele sposobów ich zapinania, ale czy są one poprawne? Czy faktycznie wykonujemy wszystkie czynności, które wpływają na wygodę? Z odpowiedzią przychodzi firma ThirdLove, która zajmuje się damską bielizną.

Jakiś czas temu na Twitterze pojawił się post dotyczący metki z firmy ThirdLove, na której widnieje sposób prawidłowego zakładania biustonoszy. Kobieta, która udostępniła post, w opisie dodała żartobliwie, że przez całe życie robiła to źle:

ThridLove właśnie mi powiedziało, że przez 20 lat źle zakładałam biustonosze. Ty prawdopodobnie też.

Zdjęcie Wiesz jak zakładać biustonosz? Ta informacja pokaże ci, że całe życie robiłaś to źle! #1
https://twitter.com/MsPackyetti/status/918570479849496578

Na czym polega prawidłowe zakładanie biustonoszy przez ThridLove?

Przede wszystkim biustonosz powinnyśmy zapinać na najluźniejszym zapięciu. Dzięki temu unikniemy szybkiego rozciągnięciu się biustonosza. Dlaczego to takie istotne?

Biustonosz z czasem sam się rozciąga. Jest to naturalny efekt używania go. Dlatego następnie mamy szansę zmniejszyć poluzowanie i zapinać na kolejne haczyki. Dobrze zatem dobierać takie, które są wystarczająco przyległe już na pierwszym zapięciu.

Kolejnym krokiem jest odpowiednie umiejscowienie piersi w miseczkach, aby dokładnie dopasowały się do kształtu. Ostatnią, ale równie ważną czynnością jest regulacja ramiączek. Warto systematycznie dbać o ich dopasowanie do ramion.

Zdjęcie Wiesz jak zakładać biustonosz? Ta informacja pokaże ci, że całe życie robiłaś to źle! #2

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Przy przymierzaniu biustonosza ważne jest, aby przyłożyć go fiszbiną tuż pod piersią, aby miseczki dobrze dopasowały się do wielkości biustu. Następnie postaraj zapiąć go na plecach. Nowe biustonosze są bardzo sztywne, a więc jeśli twoim nauczonym sposobem jest zapinanie biustonoszy na brzuchu, to w takiej sytuacji może ci to sprawiać problemem.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy miseczka jest odpowiednia dla naszego biustu. Wystarczy, że delikatnie się pochylimy i kciukiem lekko odchylimy fiszbinę pod pachą. Drugą dłoń wsuwamy do miseczki jak najdalej w stronę pleców. Następnie przeciągamy dłoń po ciele w kierunku miseczki. To samo robimy z drugą piersią. Na sam koniec należy się wyprostować i dopiero wtedy możemy ocenić, czy faktycznie biustonosz idealnie pasuje do naszego biustu.

Zdjęcie Wiesz jak zakładać biustonosz? Ta informacja pokaże ci, że całe życie robiłaś to źle! #3

Ostatnim etapem są ramiączka, które również potrzebują naszej uwagi, jako że to one dźwigają część ciężaru. Warto zatem zadbać, aby były one odpowiednio uregulowane. Przede wszystkim nie powinny wbijać się w ramię, a odległość po naciągnięciu między ramiączkiem a ramieniem najlepiej, aby była na dwa palce. Przy dużym biuście lepiej jest zadbać o szerokie ramiączka, które lepiej będą znosiły ciężar.

Oczywiście każda kobieta posiada swój styl, ale może warto spróbować czegoś nowego, aby się przekonać?

Zobacz, jak zakładanie biustonosza powinno wyglądać!

Emila

Polecane