Jak prawidłowo zmierzyć biust?

Agnieszka

Uroda

24.08.2021 9:48

Jak prawidłowo zmierzyć biust?

Dobór biustonosza to wcale nie prosta sprawa. Dobrze dobrana bielizna decyduje o komforcie jej noszenia, dobrze trzyma biust i tym samym ładnie prezentuje się pod ubraniem. To jednak nie wszystko, bo zadaniem biustonosza jest podpieranie piersi i tym samym odciążanie pleców. Niestety, wiele kobiet w Polsce dobiera stanik na oko, co jest ogromnym błędem. Jeżeli zastanawiasz się, jak zmierzyć biust, sprawdź poniżej nasze wskazówki. 

Rozmiar piersi - czyli jak krok po kroku dokonać pomiaru

Jest wiele rozmaitych sposobów na świecie, które mają służyć określaniu wielkości biust, ale w większości są one uniwersalne i dostosowane do różnych rodzajów i wielkości biustów.

Na samym początku należy przeanalizować, co oznaczają składowe rozmiaru, czyli za co odpowiada cyfra, a za co literka. Cyfra, np. 75, 80 lub 95 odpowiedzialna jest za rozmiar pod biustem, literka (począwszy od A, jako najmniejszej, poprzez kolejne B, C,D) to wielkość miseczki. 

Krok 2 - obwód pod piersiami

Odpowiadając, więc na pytanie, jak zmierzyć biust, należy zacząć od zmierzenia obwodu bezpośrednio pod piersiami. Świetnie do tego posłuży miarka krawiecka. Pomiaru należy dokonać na gołej skórze. Centymetr należy owinąć wokół ciała i przycisnąć go do skóry, delikatnie, ale tak, aby był on napięty. Jest to szczególnie istotne, jako że biustonosz powinien być dopasowany, aby podpierać piersi. Ważne jest też to, aby miarka znajdowała się w jednej linii, zaś sylwetka była wyprostowana, a pomiar dokonany był w pozycji stojącej. 

Zdjęcie Jak prawidłowo zmierzyć biust? #1

Krok 3 - obwód w biuście

Następnie należy zmierzyć obwód w biuście. W tym wypadku, należy założyć delikatny i miękki stanik, którego miseczki nie są usztywnione, ale z drugiej strony podnoszą i zbierają biust. Piersi które cechują się jędrnością, można mierzyć w pozycji stojącej. Panie, których biust opada, powinny dokonywać pomiaru, nachylając się do przodu. To dopiero poprawna pozycja, która umożliwi określenie dokładnego pomiaru.

Należy wiedzieć, że mierzenie się na tym etapie w innej, niż wyżej opisanym, pozycji czy np. nago, może zaburzyć wyniki. 

Krok 3 - matematyka!

Na koniec należy obliczyć różnicę pomiędzy dwoma liczbami: wynik pomiaru pod biustem należy odjąć od tego w biuście. Uzyskany rezultat należy przeanalizować na podstawie dostępnych w Internecie tablic.

Kobiety, które wciąż mają problem, jak zmierzyć biust, mogą udać się do profesjonalnej brafitterki, która nie tylko ustali rozmiar piersi, ale także dobierze właściwy biustonosz i pokaże jak za pomocą dopasowanej bielizny, uwydatniać swoje atuty i jednocześnie maskować minusy. 

To jednak nie wszystko!

Należy wiedzieć, że uzyskany w opisany powyżej sposób, rozmiar nie zawsze jest wiążący. Zdarzają się takie sytuacje, że dwie panie o takich samych wymiarach, noszą różne biustonosze. Wszystko dlatego, że nie ma dwóch takich samych biustów: piersi różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale także kształtem, jędrnością czy kondycją.

Zadbaj o piersi i je zmierz!

Świadomość na temat własnych piersi jest bardzo ważna, ponieważ dzięki tej wiedzy, kobieta ma możliwość właściwego dobierania bielizny. Na portalu https://kraina-stylu.pl/ znajdziesz więcej przydatnych wskazówek na temat doboru bielizny i ubrań do różnych sytuacji, a także wiele praktycznych poradników związanych z modą i stylizacjami damskimi.