Nosisz odpowiedni rozmiar biustonosza? Sprawdź w 8 krokach!

Martyna P.

Moda i uroda

16.08.2022 11:28

Nosisz odpowiedni rozmiar biustonosza? Sprawdź w 8 krokach!

Okazuje się, że większość kobiet nosi biustonosz w nieprawidłowym rozmiarze. Większość Polek sięga po stanik w popularnym rozmiarze 75 B. Niestety dla większości z Pań jest on nieodpowiedni. Jak sprawdzić, czy nasz biustonosz jest dobrze dopasowany do naszego biustu? Oto kilka wskazówek!

 

Nieprawidłowy rozmiar stanika negatywnie wpływa na zdrowie!

Dobór idealnego stanika jest nie lada wyzwaniem. Powinien być on wygodny, funkcjonalny, dobrze dopasowany do ciała, eksponować atuty oraz spełniać nasze upodobania estetyczne. No i przede wszystkim być w dobrym rozmiarze – aby podtrzymywać odpowiednio biust. Niestety dane ujawnione przez brafitterki pokazują, że większość Pań sięga zazwyczaj po staniki w za dużym rozmiarze.

Nawet jeśli Panie wybiorą odpowiedni rozmiar, to nie biorą uwagę faktu, że z biegiem czasu biustonosz traci swoją elastyczność i sprężystość. W trakcie użytkowania i prania następuje naciągnięcie koronek, luzowanie obwodu, a miseczka traci swój kształt.

Kobiety nie biorą również pod uwagę ich zmieniającego się ciała. Chodzi o nabieranie i zrzucanie kilogramów, a co za tym idzie zmiana wielkości piersi oraz obwodu.

Odpowiednio dobrany obwód biustonosza jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Głównym zadaniem biustonosza jest podtrzymywanie biustu. Ta funkcja jest szczególnie ważna u Pań z dużymi piersiami. Gdy biustonosz nie spełnia swojej funkcji, ciężar biustu obciąża ramiona. Konsekwencją mogą być bóle kręgosłupa, zwyrodnienia oraz migreny.

 

Zdjęcie Nosisz odpowiedni rozmiar biustonosza? Sprawdź w 8 krokach! #1

Nosisz odpowiedni rozmiar? Sprawdź w 8 krokach!

1. Rolowanie skóry/wałeczki – wałeczki tworzące się nad miskami biustonosza lub pod pachami świadczą o za małej miseczce.

2. Nieodpowiednie ułożenie fiszbin – jeśli Twoje piersi nie są odpowiednio rozdzielone miseczkami, oznacza to, że rozmiar biustonosza jest zbyt mały. Tzw. mostek, który łączy fiszbiny między miseczkami stanika, nie może odstawać od ciała. Jego zadaniem jest rozdzielanie piersi.

3. Ostające miseczki stanika – za szeroki obwód biustonosza można poznać, po tym, że biustonosz nie przylega do ciała. Defekt ten jest szczególnie zauważalny podczas poruszania, czy unoszeniu rąk w górę. Odpowiednio dobrany stanik zawsze pozostaje w tym samym miejscu.

4. Widoczne fale – o zbyt dużej miseczce świadczą tworzące się fale materiału.

5. Zapięcie biustonosza – Jeśli zapięcie biustonosza unosi się ku kurze, jest to znak, że biustonosz ma zbyt szeroki obwód.

6. Odciski na ciele – o zbyt wąskim obwodzie biustonosza może świadczyć fakt, że po zdjęciu stanika na naszym ciele widoczne są odgniecenia/odciski. Nie należy bagatelizować tego zjawiska.

7. Na którą haftkę zapinasz? Przy mierzeniu zapinajmy biustonosz na pierwszą haftkę. Da nam to możliwość ciaśniejszego zapięcia z biegiem czasu (w przypadku rozciąganiem się materiału). Jeśli zapinamy biustonosz na ostatnią haftkę, jest to dla nasz sygnał, że czas kupić stanik z szerszym obwodem.

8. Tworzą się tzw. bułeczki – Jeśli piersi „wylewają się” poza miseczki i tworzą tzw. bułeczki to znak, że miseczki są zbyt płytkie. Zjawisko to szczególnie widoczne jest po ubraniu dopasowanej bluzki – stojąc bokiem widzimy, że biust nie tworzy płaskiej linii, tylko faluje.

 

Zdjęcie Nosisz odpowiedni rozmiar biustonosza? Sprawdź w 8 krokach! #2