Żabka WYGRAŁA w sądzie z niedzielą bez handlu! Jak to możliwe?

Żabka WYGRAŁA w sądzie z niedzielą bez handlu! Jak to możliwe?

Niedziele bez handlu są uporczywe nie tylko dla osób, które akurat wtedy mają ochotę zrobić zakupy. Stratni na tym są przede wszystkim właściciele sklepów oraz sieci sklepów. Żabka jednak poradziła sobie z tym problemem w sądzie i może handlować w każdą niedzielę!

Zdjęcie Żabka WYGRAŁA w sądzie z niedzielą bez handlu! Jak to możliwe? #1
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBabka_Polska#/media/File:Sklep_sieci_%C5%BBabka_w_Warszawie_02.jpgNiedziele handlowe

Od początku ubiegłego roku weszła ustawa, która zakładała wprowadzenie tylko dwóch handlowych niedziel w miesiącu - pierwszej i ostatniej. Z początkiem tego roku rząd posunął się jeszcze dalej, sprawiając, że handlować możemy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Docelowo zakaz handlu będzie obowiązywał w każdą niedzielę. Prawdopodobnie od przyszłego roku.Żabka obeszła prawo - handluje w każdą niedzielęSklepy Żabka rozpoczęły jakiś czas temu współpracę z operatorami pocztowymi. Kiedy wprowadzono zakaz handlu w niedzielę, Żabka zaczęła umieszczać na swoich szybkach napis “Placówka pocztowa”.

Placówki pocztowe nie są obłożone zakazem działalności w niedzielę! Żabka myślała więc, że nikt nie będzie miał do niej pretensji. Tak się jednak nie stało.

Pomysł sieci sklepów na obejście prawa nie spodobał się “Solidarności”, która doniosła o tym fakcie Państwowej Inspekcji Pracy. PIP zdecydowanie przyznał rację Solidarnościowcom i wszczął inspekcję w sklepach Żabki w całej Polsce. Ostatecznie postanowił zgłosić sprawę do sądu.

Zdjęcie Żabka WYGRAŁA w sądzie z niedzielą bez handlu! Jak to możliwe? #2

Sąd przyznał rację Żabce

Wszystkie sprawy sądowe, a było ich wiele, zostały umorzone! Sąd przyznawał rację franczyzobiorcom Żabki, iż jest to placówka pocztowa i jak najbardziej może być czynna w każdą niedzielę.Prawo ma się jednak zmienić

Posłowie planują ulepszyć ustawę. Ma bowiem dojść do sytuacji, kiedy to czynne będą miały prawo mieć tylko te placówki, których działalność pocztowa jest przeważająca.

true

Polecane