19-ty marca - imieniny Józefa. Znaczenie i osobowość. Sprawdź jaki jest Józef.

Patrycja

Newsy

09.03.2019 22:10

19-ty marca -  imieniny Józefa. Znaczenie i osobowość. Sprawdź jaki jest Józef.

Do najbliższych imienin Józefa już niewiele nam zostało. Jednak poza 19 marca, możemy je obchodzić 27 sierpnia oraz 4 lutego. W naszym kraju imię to znane jest od średniowiecznych czasów, używane było w różnych formach takich jak Joseph, Jożef, Josyf. Od XVIII do XIXwieku było jednym z najbardziej popularnych imion męskich w Polsce. Obecnie już nie tak często rodzice wybierają je dla swoich pociech. W 2014 roku jedynie 187 razy.

Pochodzenie

Józef to imię pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego skrótu imienia Jahwe, Jo oraz czasownika jasaf. Jahwe oznacza Bóg, natomiast jasaf to przydać, pomnożyć, całe imię możemy tłumaczyć jako Bóg da, Bóg pomnoży.

Zdjęcie 19-go marca wypadają imieniny Józefa. Sprawdź co oznacza jego imię! #1

Charakter

Józef to mężczyzna z jasno wyznaczonym celem. Jest dyskretny, a nawet tajemniczy w każdej dziedzinie. Jest osobą zaradną pracowitą, wkładająca serce w to co robi. Do tego jest kompetentny, sumienny, bezinteresowny i sprawiedliwy. Chociaż sam jest osobą pomocną i hojną to nigdy nie liczy na czyjąś pomoc, samodzielnie dąży do osiągnięcia celu. Potrafi oprzeć się pokusom, zawsze wie kiedy powiedzieć dość. Dokładnie wie czego chce od życia, nie jest zainteresowany karierą, sławą i bogactwem, lecz wspólnymi chwilami z rodziną, przyjaciółmi. To mężczyzna czynu o silnej osobowości, dobry doradca, kompan do wyprawy.

Zdjęcie 19-go marca wypadają imieniny Józefa. Sprawdź co oznacza jego imię! #2

Związek

Józef jest stały w uczuciach i wierny. Idealna żona dla niego powinna być namiętna i kochająca. Gdy jest w związku, nie robią na nim wrażenia inne kobiety, bardzo poważnie traktuje relacje ze swoją kobietą. Partnerka którą wybierze możne być pewna, że wszelkie obietnice jakie składa mają pokrycie. Nie zabraknie jej pomocy, ciepła, czułości i zawsze będzie miała w nim oparcie. Jego uczucia są silne, wyjątkowe, wykraczają poza egoizm, lecz musi być pewny intencji drugiej osoby.

Zdjęcie 19-go marca wypadają imieniny Józefa. Sprawdź co oznacza jego imię! #3

Towarzystwo

Dla swoich towarzyszy Józef jest opoką, zawsze niesie dobre słowo, uśmiech i miłość. Jego zachowanie jest pozbawione egoizmu, także w relacjach z dalszymi znajomymi potrafi być uczynny. W towarzystwie zawsze stara się skupiać uwagę na rozmówcy, lepiej słucha niż opowiada. To mężczyzna silny, lecz nie dominujący, nie narzuca swoich poglądów, nie moralizuje. Jest bardzo życzliwy i ma swoje zasady, można śmiało powierzyć mu swoje tajemnice i problemy, a on zawsze wysłucha, doradzi i pomoże.

Zdjęcie 19-go marca wypadają imieniny Józefa. Sprawdź co oznacza jego imię! #4

Kariera

Józef to mężczyzna z misją. Wierzy w to co robi i wkłada w to całe swoje serce. Skupia się na swojej pracy i nie ulega wpływom i namowom otoczenia. Jest zaradny, wytrwały i pracowity. Łatwo przyswaja wiedzę i chętnie dzieli się nią z innymi. Sam nie wierzy w drogę na skróty i szybkie sukcesy, nie lubi przyjmować pomocy od innych. Jego dyskretna osobowość pozwala mu na skupianiu się na swoim zadaniu bez niepotrzebnego zagłębiania się w sprawy dla niego nieprzeznaczone. Dobrze poradzi sobie w służbach mundurowych, sprawdzi się jako detektyw, psycholog, dziennikarz, szkoleniowiec czy muzyk.

Zdjęcie 19-go marca wypadają imieniny Józefa. Sprawdź co oznacza jego imię! #5

Wszystkim wartościowym Józefom, Józkom i Józiom składamy najszczersze życzenia z okazji nadchodzącego święta!