13 marca - imieniny Krystyny. Pochodzenie i znaczenie imienia. Praca- związek. Jaka jest Krysia?

Patrycja
Związki
11.03.2019 14:53
13 marca - imieniny Krystyny. Pochodzenie i znaczenie imienia. Praca- związek. Jaka jest Krysia?

Imieniny Krystyny już tuż tuż. Możemy je świętować już 13 marca. Jednak Krystyna swoje imieniny obchodzi także 18 stycznia, 14 lutego, 24 lipca, 6 listopada, 5 grudnia i 27 grudnia. W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku w różnych formach, jako Krzystyna, Krysta czy Krzychna, a ostatecznie Krystyna. Cieszyło się dużą popularnością w okresie powojennym.

Krystyna to imię pochodzące z łaciny, od słowa Christinus, co oznacza Chrystusowy lub należący do Chrystusa. Ma swój męski odpowiednik Krystyn, w języku angielskim przybiera różne formy: Chrissie, Christine, w czeskim Kristyna lub Kristiana, szwedzkim Kerstin czy Kirsten, a w języku hiszpańskim Cristiana, Crista.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Krystyny #1

Osobowość

Krystyna to osoba twardo stąpająca po ziemi. Nie daje się łatwo oszukać, a by ją do czegoś przekonać trzeba mieć mocne argumenty. Wszystkie decyzje podejmuje na spokojnie, analizując za i przeciw, sprawdzając wszystkie informacje. Jest realistką, kobietą samodzielną i niezależną, która chodzi swoimi ścieżkami. Chociaż szczera i oddana, czasami manipuluje innymi, by zadbać o własne interesy. Jest pogoda i optymistycznie nastawiona do życia, nie lubi, gdy ludzie wokół niej narzekają i użalają się nad sobą.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Krystyny #2

Związek

Mimo iż sprawia wrażenie osoby zdystansowanej i zimnej jest niezwykle wrażliwa. Okazywanie uczuć nie przychodzi jej łatwo, więc czasami pozę osoby zgorzkniałej przyjmuje celowo. Gdy ktoś jest nią szczerze zainteresowany potrafi zamknąć się w sobie i potrzeba wiele czasu i cierpliwości, by ja do siebie przekonać. Gdy już się przełamie jest cudowna. Idealna kandydatka na żonę i matkę zarazem. Zaradna, troskliwa i opiekuńcza, będzie dbała o domowe ognisko. Jej partner nie będzie mógł narzekać na nudne pożycie, ponieważ jest pełna namiętności i pasji. Jako mama jest surowa, ale sprawiedliwa i bardzo kochająca.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Krystyny #3

Towarzystwo

Jest kobietą życzliwą i lubiącą towarzystwo. Nie odnajdzie się jednak wszędzie, początki znajomości bywają dla niej trudne, gdy ktoś wysili się by zdobyć jej przychylność zdobędzie jednak wspaniałą przyjaciółkę. Jest jedną z nielicznych kobiet, która szczerze i prawdziwie potrafi zaprzyjaźnić się z mężczyznami bez żadnych ukrywanych zamiarów. Głównie to przyjaźnie z mężczyznami sobie ceni najbardziej. Lubi zorganizowane spotkania z nutą szaleństwa, lecz bez tłumu i gwaru.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Krystyny #4

Praca

W życiu zawodowym, jej praktyczne spojrzenie na wszystko, jest bardzo pomocne. Gdy napotyka problemy na początku je analizuje, a dopiero znając go już dogłębnie szuka sposobu, by go rozwiązać. Nie lubi działać pochopnie, nie kieruje się intuicją i ciężko pracuje jej się pod presją. Lubi być przygotowana do każdego zleconego jej zadania. Zdecydowanie woli współpracować z mężczyznami niż z kobietami, niezależnie od stanowiska. Sama doskonale nadaje się na stanowisko kierownicze. Dzięki systematyczności i dokładności wykonuje bardzo dobrze powierzone jej zadania i skrupulatnie rozdziela je między pracowników.

Zawodami, które możemy jej przypisać są polityk, księgowa, dziennikarka, nauczycielka, lekarka, krawcowa czy projektantka.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Krystyny #5

Wszystkim Krysiom, Krystynkom i Kryśkom składamy serdeczne życzenia.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną