3 marca - imieniny obchodzi Teresa – pochodzenie, znaczenie oraz cechy charakteru!

3 marca - imieniny obchodzi Teresa – pochodzenie, znaczenie oraz cechy charakteru!
22Lut

Już niedługo, bo 3 marca swoje imieniny będzie obchodziła Teresa. To popularne w Polsce imię pojawiło się w XII wieku, jednak znacznie później zyskało sobie sympatyków, kiedy to w 1925 roku kanonizowano Teresę od Dzieciątka Jezus. Wróćmy jednak do początku historii tego imienia: skąd pochodzi i jaka osobowość kryje się za kobietami noszącymi to imię?

Pochodzenie

To żeńskie imię oficjalnie pochodzi z języka greckiego, a wywodzi się od słowa oznaczającego "mieszkankę wyspy Thera", która jest szczytem podmorskiego wulkanu (dzisiejsza wyspa Santoryn). Są jeszcze dwie inne hipotezy jakoby imię miało korzenie w słowie "teresis" co oznacza "opieka" i "obrona" lub od rdzenia "dher" tkwiącego w nazwie wyspy Thera, tłumaczonego jako "zwierzę". Niezależnie od pochodzenia, imię to kryje w sobie siłę porównywalną z wulkanem czy dzikim zwierzęciem, jest także odzwierciedleniem silnej kobiety opiekującej się ogniskiem domowym.

Zdjęcie 3 marca - imieniny obchodzi Teresa #1

Osobowość

Teresa to osoba wierna sobie i swoim przekonaniom. Jest dynamiczna, energiczna, a jej życie często jest pełne zwrotów i przemian. Prawdziwa natura popycha ją do wyjazdów, odkrywania swoich możliwości i rozwijania kariery. Jest pełna pasji i gdy już podejmie decyzję, a zwykle podejmuje właściwą i robi to szybko, to ciężko ją zatrzymać. Nie sposób ją odwieźć od tego w co wierzy, a gdy ktoś spróbuje ona dzielnie walczy w obronie własnego zdania i planów. Przez otoczenie jest postrzegana jako nieugięta, pewna siebie przez co zapewnia sobie taką samą liczbę wrogów co najlepszych przyjaciół. Osobom bliskim uwielbia pomagać, bo charakteryzuje ją ogromna empatia. Natomiast stroni od osób, które nie są jej przychylne, gdyż nie lubi wchodzić w konflikty i kłócić się.

Praca

Ma ogromne możliwości i charakter, dzięki któremu ciężko ją zatrzymać, nawet jeśli pojawiają się trudności. W to co robi jest niezwykle zaangażowana i z determinacją dąży do celu. W napiętych sytuacjach jej siłą jest zdyscyplinowanie, opanowanie i upór. Wszystko co robi opiera na swojej wiedzy i doświadczeniu, pracę wykonuje bardzo sumiennie, czasami nawet jest zbyt pedantyczna.

Zdjęcie 3 marca - imieniny obchodzi Teresa #2

Ścieżka kariery

Jest wszechstronnie uzdolniona, a przez to, że także uparta sprawdzi się w wielu zawodach. Jednak praca w dużej firmie czy korporacji nie jest dla niej, woli być wolnym strzelcem. Najbardziej odpowiadają jej profesje ,w których może pomagać potrzebującym, pełnić opiekę nad kimś i nieść pomoc. Będzie cudowną przedszkolanką, pielęgniarką, opiekunką osób starszych, a nawet lekarzem. Jednak z uwagi na jej dynamiczną naturę, idealnie sprawdzi się jako podróżująca wolontariuszka, niosąca pomoc i miłość.

Związek

Jako partnerka Teresa jest kobietą ponad miarę wierną i uczuciową. Nie prowokuje sytuacji konfliktowych i unika uczestniczenia w nich. Jest pełna empatii, otoczy miłością każdego z jej otoczenia. Lubi osoby z poczuciem humoru, które podobnie jak ona, są otwarte na świat i nowe przygody. U partnera Teresa będzie szukała zrozumienia, chęci ustatkowania się i założenia rodziny. Zbuduje szczęśliwy związek z osobą pomocną, zorganizowaną i inteligentną, ale przede wszystkim o dobrym sercu.

Zdjęcie 3 marca - imieniny obchodzi Teresa #3

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja