Czy zioła mogą nam zaszkodzić? Ciemna strona ziół. Lekarze ostrzegają!

Emila
Zdrowie
08.03.2019 19:53
Czy zioła mogą nam zaszkodzić? Ciemna strona ziół.  Lekarze ostrzegają!

Zioła stanowią dla nas naturalny sposób kuracji, a więc bez wątpienia znajdują się w każdym domu. Nikt z nas nie lubi chodzić do lekarza, dlatego też są one dla nas idealnym sposobem, aby wyzdrowieć bez dodatkowych leków. Ich rewelacyjne wartości zdrowotne doskonale na nas wpływają, ale nie zwracamy jednak uwagi na to, że ich nadmiar w naszym organizmie może wywołać wiele negatywnych skutków. Dowiedzmy się zatem, jakie efekty może wywołać ich nadmiar.

Rumianek

Zioła te doskonale zwalczają zapalenie układu pokarmowego, jeśli są spożywane w odpowiedniej ilości. Dodatkowo możemy je użyć w przypadku problemów skórnych jak na przykład pieczenie. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować ich zbyt często. Mogą one wywołać poważną reakcję alergiczną.

Mięta

Jest stosowana w celach ozdobnych, ale również leczniczych. Stanowi ona idealny sposób na zwalczanie problemów układu pokarmowego. Napar z mięty jest naturalnym lekiem, który można stosować nawet codziennie, o ile jest on słaby. W przypadku mocniejszych naparów może on zadziałać całkowicie na odwrót – spowoduje podrażnienie żołądka.

Zdjęcie Zioła lecznicze i ich negatywne skutki nadmiernego spożycia! #1

Skrzyp

Jest często stosowany przez kobiety, jako że skrzyp doskonale wpływa na poprawę jakości skóry, paznokci i włosów dzięki krzemionce, którą w sobie posiada. Dodatkowo wspomaga przemianę materii, działa przeciwzapalnie oraz wzmacniająco. Zbyt często stosowany może jednak spowodować niedobór witamin z grupy B oraz rozstrojów żołądka.

Dziurawiec

Jest to jedna z najlepszych roślin leczniczych. Stosowana jest przy leczeniu umiarkowanej depresji, jednakże nie ma pewności co do jej skuteczności przy silnych depresjach. Należy jednak pamiętać, że podczas zażywania dziurawca należy unikać promieni słonecznych. Styczność ze światłem może być powodem wystąpienia fototoksyczności, czyli większej wrażliwości komórek na światło.

Zdjęcie Zioła lecznicze i ich negatywne skutki nadmiernego spożycia! #2

Krwawnik pospolity

Ziele wspomaga pracę naszego układu trawiennego, a więc często jest stosowany na brak apetytu. Dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze oraz przeciwkrwotoczne. Zbyt duża ilość może być jednak dla nas bardzo poważna. Może pojawić się oszołomienie lub bardzo silne bóle głowy.

Szałwia

Ta roślina lecznicza szczególnie jest stosowana przy występowaniu przeziębień, a do tego idealnie daje sobie radę z zapaleniami gardła oraz skóry. Dodatkowo obniża poziom cukru we krwi i poprawia proces trawienia. Nadmiar może jednak powodować podrażnienia skórne oraz przewodu pokarmowego.

Zdjęcie Zioła lecznicze i ich negatywne skutki nadmiernego spożycia! #3

Mniszek pospolity

Jest bardzo często wykorzystywany w medycynie. Dobrze sprawdza się przy problemach z trawieniem oraz wspiera pracę wątroby. Dodatkowo w początkowej fazie cukrzycy pomaga w obniżaniu glukozy. Zbyt duża ilość może być jednak źródłem dolegliwości żołądkowych.

Mimo że zioła pomagają nam na wiele sposobów, to warto jednak znać umiar w ich używaniu, aby uniknąć niepożądanych efektów.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną