Włóż kostkę mydła pod prześcieradło i zobacz co się stanie! Szybko zobaczysz rezultaty!

Emila

Zdrowie

03.03.2019 14:58

Włóż kostkę mydła pod prześcieradło i zobacz co się stanie! Szybko zobaczysz rezultaty!

Trik z włożeniem kostki mydła pod prześcieradło może wydawać się niezrozumiały, ale sposób ten pomógł już wielu osobom!

Entuzjaści tej techniki skarżyli się na częste skurcze łydek i stóp podczas snu. Jak doskonale wiemy, ból, który wywołuje skurcz, potrafi być bardzo silny i ciężko się go pozbyć. Znaleziono jednak sposób, który pomógł już wielu osobom!

Wystarczy, że przed snem włożysz kostkę mydła pod prześcieradło i pójdziesz spać. W jaki sposób pomaga? Nauka nie określa dokładnych powodów, dla których mydło miałoby pomóc. Nie potwierdza prawdziwości tej techniki, ale również nie zaprzecza. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób mydło radzi sobie ze skurczem mięśni – być może jest to efekt wydzielającej się substancji lub efekt placebo. Nie zmienia to jednak faktu, że sposób ten pomógł wielu osobom, a efekty zauważyli w ciągu niecałej godziny!

Zdjęcie Włóż kostkę mydła pod prześcieradło i zobacz co się stanie! Szybko zobaczysz rezultaty! #1

Skąd biorą się skurcze?

Na skurcze może wpłynąć wiele czynników. Głównym powodem ich pojawiania się jest niedobór magnezu, potasu oraz wapnia w naszym organizmie. Każdy z tych składników odpowiada za określoną funkcję w naszym ciele. Potas odpowiada za prawidłową pracę układu nerwowo – mięśniowego, a magnez wspiera odpowiednie funkcjonowanie przewodnictwa nerwowego. Wapń natomiast jest elementem budulcowym kości i zapobiega ich rozrzedzaniu się.

Kolejnym powodem, przez który mamy problem z występowaniem skurczy mięśni to zbyt duża ilość kawy. Wypłukuje ona z naszego organizmu wiele potrzebnych nam substancji. Tak samo ma na to wpływ alkohol oraz napoje energetyczne, których powinniśmy unikać.

Wysiłek fizyczny, a konkretnie przetrenowanie, również może być powodem skurczy mięśni. Nasz organizm zaczyna dokonywać wielu zmian w wytwarzaniu odpowiednich hormonów, co skutkuje skurczem mięśni.

Zdjęcie Włóż kostkę mydła pod prześcieradło i zobacz co się stanie! Szybko zobaczysz rezultaty! #2

Inne metody na skurcze mięśni

Najprostszym i najszybszym sposobem, który możemy wykorzystać w przypadku pojawienia się skurczy, to naciągnięcie mięśni w przeciwnym kierunku niż występuje skurcz. W przypadku bólu w łydce należy wziąć stopę w dłonie i przyciągnąć nogę do swojej klatki piersiowej. Wtedy nastąpi rozciągnięcie mięśnia.

Kolejnym sposobem jest nałożenie ciepłego kompresu, który rozgrzeje dane miejsce. Należy jednak pamiętać, że jeśli skurcz pojawi się w momencie, kiedy nasze ciało jest rozgrzane, to kompres powinien być zimny, a dodatkowo możemy napić się chłodnej wody, aby obniżyć temperaturę ciała.

Oczywiście należy mieć na uwadze przede wszystkim naszą dietę bogatą w magnez, wapno i potas. Dzięki temu możemy zapobiegać nieprzyjemnym skurczom mięśni!