Wrzuć aspirynę do pralki i czekaj na efekt

Patrycja
Dom
28.10.2020 11:24
Wrzuć aspirynę do pralki i czekaj na efekt

Choć aspiryna kojarzy się głównie z leczeniem bólu głowy, przeziębienia i innych dolegliwości, to ma także wiele innych zastosowań. Może Cię to zaskoczyć, ale wykorzystasz ją podczas prania! Wrzuć aspirynę do pralki i przekonaj się o spektakularnych efektach!

Zdjęcie Wrzuć aspirynę do pralki i czekaj na efekt #1

Aspiryna- nie tylko lek

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy, to popularny lęk często stosowany przy bólach głowy, migrenie, przeziębieniu i grypie. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo i jest stosowana w bólach o małym i umiarkowanym nasileniu. Oprócz tego, że aspiryna jest znanym farmaceutykiem, to możemy stosować ją także w gospodarstwie domowym.

Inne zastosowania aspiryny

Aspirynę możemy stosować w gospodarstwie domowym, jako środek wybielający i odplamiający. Te właściwości warto wykorzystać do usuwania plam, zwłaszcza z jasnych tkanin. Dowiedz się, co się stanie, jeśli wrzucisz aspirynę do pralki.

Zdjęcie Wrzuć aspirynę do pralki i czekaj na efekt #2

Jak stosować aspirynę do usuwania plam?

Dodanie aspiryny do prania, to bardzo skuteczny i prosty sposób na pozbycie się plam, zwłaszcza z jasnych części garderoby. Kwas acetylosalicylowy znany jest ze swoich wybielających właściwości. Warto wykorzystać je podczas prania!

Zdjęcie Wrzuć aspirynę do pralki i czekaj na efekt #3

Dodaj aspirynę do prania

Jeśli chcesz wykorzystać aspirynę do usunięcia plam, wrzuć bezpośrednio do bębna pralki pięć tabletek. Najlepiej je wcześniej pokruszyć, by aspiryna dokładnie rozpuściła się w wodzie. Następnie nastaw pranie jak zwykle, dodaj ulubiony proszek i płyn do płukania. Ten prosty trik sprawi, że Twoje jasne ubrania odzyskają śnieżną biel!

Zdjęcie Wrzuć aspirynę do pralki i czekaj na efekt #4

Namaczanie ubrań

Namoczenie ubrań w misce z gorącą wodą z dodatkiem aspiryny, to jeszcze lepsza metoda na pozbycie się uporczywych, żółtych plam. Jak to zrobić? Do miski wlej dwa litry gorącej wody, rozpuść w niej pięć tabletek aspiryny i dokładnie wymieszaj. Namocz ubrania i pozostaw je na całą noc. Następnego dnia upierz je tak jak zawsze w pralce. Zobaczysz olśniewający efekt!

Zdjęcie Wrzuć aspirynę do pralki i czekaj na efekt #5

Działanie aspiryny

Aspiryna dodana do prania pomoże usunąć żółte plamy, które powstają na odzieży, na skutek pocenia się i używania antyperspirantów. Dzięki jej wybielającym właściwościom, ubrania zachowają biel na dłuższy czas.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną