Wałek do czyszczenia ubrań - 10 praktycznych i nietypowych zastosowań!

Ewelina

Lifestyle

Jan. 26, 2019, 8:20 p.m.

Wałek do czyszczenia ubrań - 10 praktycznych i nietypowych zastosowań!

Każdy z nas wie do czego służy wałek/rolka do ubrań, jednak nie każdy z nas zastanawiał się jak praktyczne i szerokie może być jego zastosowanie.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych zastosowań, które przydadzą się w każdym domu.

1. Czyszczenie ubrań

Usuwa kurz, włosy i sierść, czyli najbardziej praktyczne, znane i stosowane zastosowanie wałka do ubrań.

2. Usuwanie kurzu z trudno dostępnych miejsc

Przy pomocy wałka możemy usunąć kurz z lamp lub materiałowych abażurów, które najczęściej umieszczone są wyżej niż inne miejsca, które sprzątamy na co dzień.

3. Zastosowanie w samochodzie

Wałek do ubrań świetnie sprawdzi się również naszym aucie. Przy pomocy wałka usuniecie okruchy oraz inne drobiazgi, które mogły zapodziać się w trakcie jazdy.

4. Usuwanie sierści

Jeśli w waszym domu zamieszkuje jakiś zwierzak to zarówno Wy, jak i Wasze meble narażone są na kontakt z sierścią. Wałek usunie sierść z sofy, fotela oraz poduszek.  Oczywiście zrobicie to również za pomocą odkurzacza jednak szybciej i łatwiej sięgnąć po rolkę lub wałek.  

Zdjęcie Wałek do czyszczenia ubrań - 10 praktycznych i nietypowych zastosowań! #1

5. Czyszczenie pluszaków lub zabawek dla dzieci

Jeśli chcesz szybko odświeżyć maskotki lub innego rodzaju materiałowe zabawki użyj wałka do czyszczenia.

6. Szkło lub inne drobiazgi

Rozbite szkło nie zawsze posprzątamy za pomocą zmiotki. Najlepszą metodą na upewnienie się, czy usunęliśmy wszystkie kawałki szkła jest użycie odkurzacza, jednak jeśli w danym momencie nie mamy go pod ręką możemy posłużyć się wałkiem do ubrań. Wałkiem do ubrań usuniemy również brokat.

7. Czyszczenie zasłon, dywanów, pościeli

Wałek do czyszczenia ubrań sprawdzi się również w momencie, gdy chcesz odświeżyć (usunąć nadmiar kurzu) zasłony, dywan lub pościel.

Zdjęcie Wałek do czyszczenia ubrań - 10 praktycznych i nietypowych zastosowań! #2

8. Sprzątanie torebki

W damskiej torebce nosimy wiele praktycznych i na co dzień potrzebnych nam gadżetów. Często do torebki wkładamy również sypki puder lub innego rodzaju kosmetyki. Użyj rolki do ubrań, jeśli chcesz na szybko pozbyć się niechcianych okruchów.

9 . Dno szuflady

Chcąc wyczyścić szufladę nie zawsze konieczne jest jej wyciąganie z zawiasów, które niejednokrotnie bywa dla nas kłopotliwe. Wystarczy, że użyjemy rolki do ubrań, która usunie zabrudzenia, a następnie dno szuflady przetrzemy wilgotną szmatką.

10. Czyszczenie ścian lub głośników

Zakurzone głośniki lub kurz ze ściany możesz usunąć również za pomocą wałka do ubrań.