Media społecznościowe jako IDEALNY wspomagacz ODCHUDZANIA? Wypowiedź ekspertów

Agnieszka

Dieta i żywienie

21.04.2018 11:17

Media społecznościowe jako IDEALNY wspomagacz ODCHUDZANIA? Wypowiedź ekspertów

W Internecie zajdziecie tysiące trików, które teoretycznie mają pomóc wam schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Nigdy jednak nie obejdzie się bez odpowiedniej diety i ćwiczeń. Trik, który znajdziecie w tym artykule całkowicie różni się od tych, które zapewne już znacie: stosowanie odpowiednich przypraw, picie koktajli, czy owijanie się folią.

Zdjęcie Media społecznościowe jako IDEALNY wspomagacz ODCHUDZANIA? Wypowiedź ekspertów #1

Eksperci ze Strażników Wagi (https://www.weightwatchers.com/us/) odkryli sposób na szybsze i skuteczniejsze osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Rzecz jasna na pierwszym miejscu zawsze powinna być dieta, na drugim ćwiczenia, a na trzecim ten genialny trik.

Eksperci przeprowadzili ankietę wśród wielu osób, które przeszły metamorfozę. Okazało się, że sukces udało się im osiągnąć między innymi dzięki…mediom społecznościowym. Osoby, które udostępniały swoje poczynania, plany i osiągnięcia w mediach społecznościowych miały lepsze rezultaty niż osoby, które tego nie robiły.

View this post on Instagram

@fit via: @adinaselin

A post shared by Fitness (@fit) on


Choć wiele osób podśmiewuje się z postów i zdjęć zdrowego jedzenia, opisywania swoich osiągnięć, zdjęć robionych na siłowni, czy podczas wykonywania innej aktywności fizycznej, takie postępowanie naprawdę pomaga osiągnąć cel. Dlaczego?

PUBLICZNA DEKLARACJA

Deklarując coś publicznie i dzieląc się swoimi osiągnięciami w pewnym sensie się do czegoś zobowiązujesz. Masz dodatkową motywację w postaci osób, które cię obserwują - jedni dopingują i wspierają, a inni czekają tylko na twoje potknięcie. Obie grupy stanowią świetną motywację. Wiedząc, że proces twojej metamorfozy jest oglądany przez innych, dwa razy zastanowisz się zanim zrezygnujesz z diety lub ćwiczeń. Będziesz po prostu chciała się pochwalić swoimi wynikami i wstyd ci będzie, jeśli nie osiągniesz zadeklarowanego celu. Eksperci twierdzą, że opinia innych osób jest dla nas bardzo silną motywacją, może więc warto założyć konto w portalu społecznościowym i dzielić się z innymi swoimi postanowieniami?

Oprócz motywacji, którą osoby odchudzające się otrzymują od swoich obserwatorów, same również stanowią motywację dla innych – również z tego względu nie rezygnują ze swoich postanowień i pracują nad sobą jeszcze ciężej.