Zdrowie

Dieta weekendowa. Jak może wspomóc odchudzanie?

Katarzyna

March 3, 2020, 6:10 p.m.

Dieta weekendowa. Jak może wspomóc odchudzanie?

Ilość diet, które pozwalają zrzucić zbędne kilogramy w krótkim czasie jest bardzo dużo i można w nich do woli przebierać. Do każdej takiej diety powinniśmy podejść z rezerwą i nie liczyć na spektakularne efekty od razu. Czasami faktycznie mogą się one pojawić ale jednak koszty jakie trzeba będzie wtedy ponieść są niewspółmierne. Odmawianie sobie jedzenia i rezygnowanie z posiłków nie jest dobrym sposobem na obniżenie wagi.

Zdjęcie Dieta weekendowa - 3 dni, które cię odmienią #1

Dieta cud nie istnieje, jednak można poprawić swoje zdrowie i wygląd wprowadzając w życie pewne zmiany. Na serwisie bodyandsoul.com.au ekspertka zachęca do tego, aby od czasu do czasu zrobić sobie weekendową dietę, która pozwoli w poniedziałek obudzić się o 3 kg lżejszym. Aby jednak dieta ta zadziała należy bezwzględnie przestrzegać poniższych 5 zasad.

Wieczorny post

Dietę tą najlepiej rozpocząć już w piątek, ponieważ weekend oraz wolne dni sprzyjają wieczornemu podjadaniu. Chodzi tu przede wszystkim o niezdrowe przekąski czy fast foody tj. chipsy, piwo czy pizza. Trenerka uważa, że powinno się zrezygnować z tego typu przyjemności i nie jeść wieczorami już nic aż do porannego śniadania. Ono natomiast powinno rozpocząć się od kubka herbaty ziołowej. Jeśli naprawdę będziemy głodni, wtedy możemy wspomóc się piciem wody lub innych zdrowych napojów.

Aktywność fizyczna

Gdy w weekend mamy więcej wolnego czasu, wtedy dobrze jest poświęcić go trochę na aktywność fizyczną. Odrobina ruchu pozwoli na „rozbudzenie” zastanego organizmu. Można postawić na rower, bieganie lub łyżwy. Pozostanie w domu często powoduje, że częściej sięgamy po coś słodkiego lub niezdrowego. Aktywność fizyczna pozwoli na rozruszanie ciała i przewietrzenie głowy. Gdy pogoda jednak nie sprzyja warto postawić na HIT, czyli trening przedziałowy o wysokiej intensywności.

Zdjęcie Dieta weekendowa - 3 dni, które cię odmienią #2

Przekąskom mówimy stanowcze nie

Dieta ta będzie tylko i wyłącznie skuteczna wtedy, gdy będziemy restrykcyjnie przestrzegać jej zasad. Wszelkie przekąski, cukierki czy porcje ciasta na pewno nam w tym nie pomogą. Warto pozbyć się z domu wszelkich pokus i nie kupować ich więcej, aby nie kusiły. Podjadanie przekąsek to w pełnym sensie nałóg, którego również możemy się oduczyć. Pięć pełnowartościowych i zdrowych posiłków codziennie to najlepszy sposób na sukces.

Sen

Czy leżenie w łóżku sprzyja zrzuceniu wagi? A i owszem i to nie jest żart. Należy przede wszystkim unormować swoje godziny snu oraz porannego wstawania, ponieważ siedzenie do późna i późne wstawanie sprawia, że nasz organizm się rozleniwia a metabolizm zwalnia. Podczas snu nasz organizm się regeneruje oraz reguluje poziom hormonów. Gdy jesteśmy wyspani i wypoczęci, wtedy czujemy się lepiej oraz nie odczuwamy głodu. Poprawie ulega również proces trawienia.

Niedzielny obiad

Niedzielny obiad to bardzo ważny posiłek w ciągu tygodnia. Większość z nas marzy wtedy o dobrym, tłustym rosole oraz smażonym schabowym, a na deser najlepszy jest pyszny sernik. Trenerka zachęca wszystkich, aby nie folgowali sobie nawet podczas niedzielnego obiadu, ponieważ jest to posiłek jak każdy inny. Powinien więc być zdrowy, zbilansowany i pełen wartości odżywczych. Rosół i schabowego można z łatwością zastąpić kawałkiem chudego mięsa z warzywami.