Jak zapobiec otarciom i odparzeniom ud podczas gorących dni?

Jak zapobiec otarciom i odparzeniom ud podczas gorących dni?

Ciepłe letnie dni często kojarzą nam się z odparzeniami i otarciami różnych części ciała. Najczęściej jednak pojawiają się one na wewnętrznej części ud. Dzieje się tak dlatego, że skóra w tym miejscu ociera się o skórę drugiej nogi, a kiedy dochodzi do tego nadmierne pocenie – odparzenie gwarantowane. Na szczęście istnieje kilka trików, które pomogą Ci zapobiegać odparzeniom i otarciom.

Zdjęcie Jak zapobiec otarciom i odparzeniom ud podczas gorących dni? #1
Źródło: http://www.balancemebeautiful.com/how-to-get-rid-of-chafing-naturally/

#Krótkie spodenki zamiast spódnicy

Proste, ale skuteczne rozwiązanie, to zamiast spódnicy nosić szorty. Dzięki temu skóra nie będzie się o siebie ocierać i unikniesz odparzeń i otarć.

#Spodenki pod spódnicę

Jeśli nie chcesz całkowicie rezygnować z sukienek i spódnic – wcale nie musisz. Wystarczy, że pod nie założysz spodenki z przewiewnego materiały, tak, aby zakryły obszar, który najczęściej się odparza.

Zdjęcie Jak zapobiec otarciom i odparzeniom ud podczas gorących dni? #2
fot. shutterstock

#Krem przeciw odparzeniom

Wystarczy, że nałożysz na czystą skórę trochę kremu przeciw odparzeniom. Krem taki ma również działanie przeciwbakteryjne i chroni naszą skórę.

#Dezodorant

Odparzenia pojawiają się w wyniku nadmiernego pocenia i ocierania się skóry o skórę. Aby zapobiec poceniu zaopatrz się w dezodorant do ciała.

#Olej kokosowy

Olej kokosowy nie tylko tworzy na skórze otoczkę ochronną, ale również ma właściwości antybakteryjne. Wetrzyj odrobinę w wewnętrzną stronę ud po kąpieli i poczekaj aż się wchłonie.

#Talk

Talk również ma doskonałe właściwości wchłaniające wilgoć. Dzięki temu odparzenia spowodowane nadmierną potliwością nie powstaną.

Te wskazówki powinny pomóc Ci uniknąć bolesnych i nieestetycznych odparzeń w gorące dni. Wystarczy tylko je stosować.

Zdjęcie Jak zapobiec otarciom i odparzeniom ud podczas gorących dni? #3
Źródło: http://lavishtrend.com/enjoy-summer-get-rid-chafing-simple-rules-mind-blowing/

Agnieszka

Polecane