Letnie buty – kilka trików, które pozwolą zażegnać obtarcia i problem ze ślizganiem się!

Letnie buty – kilka trików, które pozwolą zażegnać obtarcia i problem ze ślizganiem się!

W lecie możemy bawić się różnymi rodzajami, fasonami i kolorami letniego obuwia. Są to ulubione buty większości z nas. Mimo swojego pięknego wyglądu potrafią sprawić nam wiele problemów i bólu. Obtarcia, ślizgająca się stopa i pęcherze są ceną, którą musimy płacić za tak piękne buty. Istnieje jednak kilka trików, które pozwolą nam cieszyć się letnim obuwiem bez obaw!

Zdjęcie Letnie buty – kilka trików, które pozwolą zażegnać obtarcia i problem ze ślizganiem się! #1

Ślizgające się stopy

W lecie nasze nogi, mimo przewiewnych butów, pocą się, a więc chodzenie w sandałach czy obcasach może być dla nas bardzo niekomfortowe. Jak temu zaradzić? Wystarczy, że spryskasz podeszwę oraz wewnętrzną stronę lakierem do włosów. Produkt ten zmniejszy poślizg i będziemy mogli czuć się pewniej w swoich ulubionych butach.

Szpilki

Większość kobiet uwielbia szpilki i zakłada je przy każdej możliwej okazji. Lato, mimo że piękne, to też źle wpływa na kondycję naszych stóp. Puchną i stają się obrzmiałe. Warto zatem zdecydować się na grubszy obcas, który zadba o większą stabilizację stopy. W wyjątkowych sytuacjach, kiedy koniecznie masz ochotę założyć swoje ulubione szpilki, sięgnij po wazelinę i posmaruj nią miejsca, w których najczęściej doświadczasz pęcherzy. W ten sposób obejdzie się bez bólu i braku komfortu.

Zdjęcie Letnie buty – kilka trików, które pozwolą zażegnać obtarcia i problem ze ślizganiem się! #2

Postawa

Buty mają duży wpływ na kondycję naszego kręgosłupa. Ważne jest, aby zadbać o takie buty, które będą wspomagały jego pracę, niż dodatkowo obciążały go. Warto zatem zrezygnować z butów, które nie dają żadnej stabilności – typu baletki czy klapki. Ewentualnie można je zastąpić sandałami, które nieco lepiej stabilizują stopę.

Czyszczenie

W materiałowym obuwiu bardzo często rozwijają się bakterie, które następnie mogą spowodować wiele problemów, jak na przykład grzybica. Wszystko jest winą wilgoci, a więc dobrze jest zadbać o odporność obuwia na wodę. Jeśli jednak odczujemy wilgoć, to wystarczy posypać buty pudrem dla niemowląt. Szybko wchłonie on wilgoć i nie będziemy musieli martwić się bakteriami.

Jeśli chodzi o szczeliny w butach, szczególnie rowki w podeszwach, można użyć starej szczoteczki do zębów. Włoski doskonale wchodzą w trudno dostępne szczeliny, dzięki czemu łatwiej można wyczyścić te miejsca, unikając jednoczenie rozmnażania się bakterii.

Od teraz możesz cieszyć się wygodą i komfortem będąc w swoich ulubionych butach!

Emila

true

Polecane