Zobacz, jak 15 minut marszu dziennie może zmienić Twoje życie!

Zobacz, jak 15 minut marszu dziennie może zmienić Twoje życie!
10Maj

Wiele badań wskazuje na to, że szybki marsz jest dużo bardziej korzystny niż bieganie. Już 15 minut dziennie może realnie wpłynąć na wygląd, samopoczucie i zdrowie.

Marsz, a nawet spacer jest ćwiczeniem aerobowym. Oznacza to, że pobudza serce i układ oddechowy. Pompuje się wtedy więcej tlenu oraz krwi do mięśni i wszystkich tkanek. Dzięki temu substancje odżywcze trafiają wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Regularne spacery i marsze zwiększają pojemność płuc, przyspieszają metabolizm i wydłużają życie. Doskonale wpływają również na kondycję skóry.

Taka aktywność fizyczna również uśmierza ból, na przykład stawów, czy głowy. Im więcej się ruszamy, tym lepiej dotleniony jest mózg i wzrasta również nasza mobilność, co chroni nas przed kolejnymi kontuzjami i urazami. Twoje stawy i mięśnie podziękują Ci za to ponieważ dzięki temu dostarczysz im składników do regeneracji, które je wzmocnią.

Badania wykazały, że regularne chodzenie 15 minut dziennie jest w stanie w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym zawałów.

15 minut dziennie to nie dużo, każdy znajdzie na to czas. Dlatego zakładamy buty i w drogę!

Zdjęcie Zobacz, jak 15 minut marszu dziennie może zmienić Twoje życie! #1
Źródło: http://www.polubione.pl/tag/zalety-chodzenia
następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja