7 oznak mówiących o tym, że MUSISZ PIĆ WIĘCEJ WODY!


                    7 oznak mówiących o tym, że MUSISZ PIĆ WIĘCEJ WODY!
10Maj

Odwodniony organizm wysyła nam wiele znaków, które niestety ignorujemy. Zmęczenie zwalamy na ciężki dzień, a bóle głowy na złą pogodę. Warto więc przyjrzeć się oznakom odwodnionego organizmu.

#Ciemny mocz

Pierwszym znakiem odwodnienia jest ciemny kolor moczu. Nie należy tego ignorować ponieważ wskazuje to na obciążone nerki. Zbyt mała ilość wypijanej wody powoduje gromadzenie się w nerkach i pęcherzu większej ilości toksyn.

#Zaparcia

Kiedy nasz organizm jest mało nawodniony wchłania więcej wody z kału w jelitach. Powoduje to jego stwardnienie i utrudnia wypróżnianie.

#Sucha skóra i uwidocznione zmarszczki

Na odwodnioną skórę nie podziałają nawet najlepsze kremy. Komórki skóry muszą być odpowiednio nawodnione, aby skóra nie traciła nawilżenia i jędrności.

Zdjęcie 7 oznak mówiących o tym, że MUSISZ PIĆ WIĘCEJ WODY! #1
fot. shutterstock

#Nadmierny apetyt

Nasz organizm często nie odróżnia głodu od pragnienia. Jeśli atakuje nas nagły apetyt warto wypić najpierw szklankę wody.

#Suchość w ustach i pragnienie

Niewiele osób o tym wie, ale uczucie pragnienia jest już symptomem lekkiego odwodnienia. Pij więc wodę często, ale w małych ilościach, aby nie dopuścić do uczucia pragnienia.

#Bóle głowy

Mogą mieć one wiele przyczyn, a jedną z nich jest odwodnienie organizmu. Podczas odwodnienia organizm czerpie wodę ze wszystkich tkanek, również z mózgu.

#Bóle stawów

Woda działa na stawy jak smar, kiedy jest jej zbyt mało stawy nie pracują prawidłowo, ścierają się, co powoduje ból.

Zdjęcie 7 oznak mówiących o tym, że MUSISZ PIĆ WIĘCEJ WODY! #2
Źródło: https://theusualroutine.com/2017/05/01/10-signs-need-drink-water-immediately/
następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja