Uwaga klienci! McDonald's wprowadza nowe zasady zamówień!

Justyna
Dieta i żywienie
21.06.2024 19:02
Uwaga klienci! McDonald's wprowadza nowe zasady zamówień!

McDonald's, globalny gigant fast food, wprowadza znaczące zmiany, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki zamawiamy nasze ulubione przysmaki. Dowiedz się, co zmienia się w McDonald's i jak przygotować się na nowe regulacje.

Przynieś własny kubek

Od teraz każdy klient McDonald's ma możliwość przyniesienia własnego kubka na napoje. To krok w stronę bardziej zrównoważonego podejścia do konsumpcji, zgodnego z najnowszymi regulacjami dotyczącymi jednorazowych opakowań.

Przed złożeniem zamówienia warto jednak upewnić się, czy nasz kubek spełnia określone wymogi, ponieważ raz potwierdzone i opłacone zamówienie nie podlega zmianie. Na przykład napoje gorące mogą być podawane tylko w odpowiednich naczyniach, a sieć nie akceptuje opakowań wykonanych ze szkła, porcelany ani ceramiki.

Specjalna oferta

Jeśli nie masz własnego kubka, McDonald's ma dla ciebie rozwiązanie. Możesz zakupić jeden z wielorazowych kubków YourCup. Są one dostępne w restauracjach za 15,90 zł trzech wersjach:

  • do napojów zimnych,
  • do napojów gorących,
  • do lodów McFlurry.

Każdy z nich jest wyposażony w specjalną pokrywkę, która zapobiega rozlewaniu napoju. Co ważne, tylko żółty kubek YourCup może być używany do gorących napojów.

Ekologiczne inicjatywy

Te zmiany są odpowiedzią na rozporządzenie, które od stycznia 2024 roku nakłada obowiązek pobierania dodatkowej opłaty za jednorazowe opakowania. Coraz więcej firm, w tym McDonald's, decyduje się na stworzenie dla klientów kubków wielorazowego użytku, promując tym samym bardziej ekologiczne nawyki. Katarzyna Kucisz-Rosłoń, Impact Senior Manager w McDonald’s Polska podkreśla:

„W McDonald’s od lat działamy na rzecz ograniczenia liczby niezagospodarowanych opakowań. Dzięki współpracy z recyklerem, firmą Miklan-Ryza z Torunia, dajemy naszym papierowym opakowaniom drugie życie. Po przetworzeniu wracają one do restauracji w postaci m.in. papierowych ręczników. Widzimy jednak, że potrzeby części naszych gości się zmieniają. Wychodzimy im naprzeciw, oferując nie tylko opcję „Mam swój kubek”, ale również wprowadzając dodatkowe propozycje, takie jak kubek wielorazowego użytku YourCup”.

Przynosząc własny kubek lub kupując wielorazowy kubek YourCup, klienci mogą przyczynić się do ochrony środowiska i zmniejszenia ilości odpadów. Zachęcamy do korzystania z nowych opcji i wspierania ekologicznych inicjatyw!

Kluczowe Punkty
  • Od teraz klienci mogą przynosić własne kubki na napoje do restauracji.
  • Wymagane jest, aby kubki spełniały określone wymogi, np. nie mogą być wykonane ze szkła.
  • McDonald's wprowadza sprzedaż wielorazowych kubków YourCup w trzech wersjach.
  • Od stycznia 2024 roku obowiązuje dodatkowa opłata za jednorazowe opakowania.
  • Sieć fast food współpracuje z recyklerem, firmą Miklan-Ryza z Torunia.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną