Odkryj nowe egzotyczne warzywo w polskich sklepach! Stanie się hitem!?

Justyna
Dieta i żywienie
15.06.2024 8:54
Odkryj nowe egzotyczne warzywo w polskich sklepach! Stanie się hitem!?

Polskie sklepy wzbogaciły się o nowe egzotyczne warzywo, które już teraz budzi ogromne zainteresowanie. Nazywa się zucchiolo i choć wygląda jak mała, zielona dynia, kryje w sobie coś zupełnie wyjątkowego. Dowiedz się więcej o tym nowym przysmaku!

Czym jest zucchiolo?

Zucchiolo to egzotyczne warzywo, które zostało przywiezione do Europy przez hiszpańskich naukowców. Jego historia zaczyna się w Ameryce Południowej, skąd zostało przeniesione na Stary Kontynent. Wyglądem przypomina małą dynię z lśniącą skórką, ale w rzeczywistości jest hybrydą dwóch innych warzyw - cukinii i ogórka. Dzięki firmom Unica i Granda La Palma, zucchiolo stało się dostępne na europejskim rynku, a teraz także w Polsce.

Smak i właściwości

Jednym z największych atutów zucchiolo jest jego wszechstronność w kuchni. Można je spożywać na surowo lub po obróbce termicznej, co daje szerokie pole do eksperymentowania z różnymi potrawami. Występuje w kilku odcieniach: zielonym, jasnozielonym i żółtym, a każda z tych odmian ma inny smak. Najsłodsza jest odmiana żółta, która może być idealnym dodatkiem do sałatek i deserów. Zucchiolo to warzywo o wyjątkowym smaku, które może wzbogacić każdą kuchnię.

Kolejną zaletą zucchiolo jest jego długotrwałość. Poza lodówką można je przechowywać nawet do czterech tygodni, co jest dużym plusem dla osób, które lubią mieć zapas świeżych warzyw w domu. Dzięki temu zucchiolo jest nie tylko smaczne, ale także praktyczne w codziennym użytkowaniu. Można je mieć pod ręką i wykorzystać w każdej chwili, bez obawy o szybkie zepsucie.

Gdzie kupić zucchiolo?

Obecnie zucchiolo można już znaleźć w Polsce, lecz z pewnością nie w każdej sieci handlowej. Cena tego egzotycznego warzywa wynosi obecnie około 3,99 zł za sztukę, co czyni je przystępnym cenowo dla większości konsumentów. Choć nie jest jeszcze dostępne we wszystkich warzywniakach i supermarketach, jego popularność rośnie, więc można się spodziewać, że znajdziemy je niebawem w wielu punktach sprzedaży.

Warto spróbować!

Zucchiolo to warzywo, które zyskuje na popularności w Polsce. Dzięki połączeniu smaków cukinii i ogórka, długiej trwałości i wszechstronności w kuchni, ma szansę stać się hitem. Można je dodawać do sałatek, zup, dań głównych, a nawet deserów. Zatem, jeśli szukasz czegoś nowego i ciekawego do swojej kuchni, zucchiolo może być idealnym wyborem.

Spróbuj zucchiolo i odkryj jego wyjątkowy smak oraz możliwości kulinarne!

Kluczowe Punkty
  • Zucchiolo to nowe egzotyczne warzywo dostępne w polskich sklepach.
  • Wyglądem przypomina małą dynię, ale jest hybrydą cukinii i ogórka.
  • Można je jeść na surowo lub po obróbce termicznej.
  • Warzywo występuje w kilku kolorach, z czego żółta odmiana jest najsłodsza.
  • Można je przechowywać do czterech tygodni poza lodówką.
  • Kosztuje około 3,99 zł za sztukę i jego popularność rośnie w Polsce.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną