Pomidory + Jabłko = Ekspresowe dojrzewanie? Sprawdź ten niezwykły sposób!

Ewelina
Dieta i żywienie
18.08.2023 9:14
Pomidory + Jabłko = Ekspresowe dojrzewanie? Sprawdź ten niezwykły sposób!

Wielu z nas boryka się z problemem twardego, niesmacznego owocu, który nijak ma się do soczystego, letniego pomidora. Ale co jeśli powiedziałbym Ci, że istnieje prosty, domowy sposób, aby te niedojrzałe pomidory stały się słodkie i soczyste w mgnieniu oka? Czytaj dalej i odkryj sekret!

Magiczny trik z jabłkiem: Jak uzyskać dojrzałe pomidory?

Jabłko i pomidor - niespodziewani przyjaciele 

Zastanawiasz się, jakie jest połączenie między jabłkiem a pomidorem? Otóż, jabłka wydzielają etylen, naturalny hormon roślinny, który przyspiesza dojrzewanie owoców i warzyw. Kiedy umieścisz pomidory w papierowej torbie razem z jabłkiem, ten bezwonny gaz kumuluje się wewnątrz, stymulując pomidory do szybszego dojrzewania.

Krok po kroku: Jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów?

Zastanawiasz się, jak w krótkim czasie przemienić twarde pomidory w soczyste owoce? Oto szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci osiągnąć ten cel:

Przygotuj składniki:

  • Pomidory: Wybierz te, które są twarde i niedojrzałe, ale nie mają żadnych oznak pleśni czy uszkodzeń.
  • Jabłko: Najlepiej wybrać dojrzałe jabłko, które będzie intensywnie wydzielać etylen. Jedno jabłko wystarczy na trzy niewielkie pomidory.
  • Papierowa torba: Upewnij się, że jest wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie pomidory i jabłko.

Umieszczenie owoców w torbie:

  • Najpierw włożyć pomidory do torby.
  • Następnie dodaj jabłko. Pamiętaj, że jabłko będzie działać jako katalizator, przyspieszając proces dojrzewania pomidorów.

Zamknięcie torby:

Po umieszczeniu owoców w torbie, szczelnie ją zamknij. Im mniej powietrza dostanie się do środka, tym lepiej. Możesz użyć spinacza do papieru lub po prostu zwinąć górną część torby.

Czekaj i obserwuj:

  • Umieść torbę w ciepłym miejscu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
  • W zależności od dojrzałości jabłka i szczelności torby, pomidory mogą zacząć dojrzewać już po kilku godzinach. W niektórych przypadkach proces ten może trwać do 5 dni. Sprawdzaj pomidory codziennie, aby uniknąć przesadzenia z dojrzewaniem.

Teraz, kiedy wiesz, jak to zrobić, możesz cieszyć się soczystymi i słodkimi pomidorami nawet w środku zimy!

Uwaga! Jak przechowywać dojrzałe pomidory

Teraz, kiedy wiesz, jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów, ważne jest, aby pamiętać o jednym: nie przechowuj dojrzałych pomidorów w bliskim sąsiedztwie z jabłkami. Etylen, który przyspiesza dojrzewanie, może również powodować przedwczesne psucie się pomidorów. Dzięki temu trikowi zawsze będziesz mógł cieszyć się doskonałym smakiem pomidorów, niezależnie od pory roku!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną