Popularne polskie piwo będzie produkowane w Niemczech! Nowa butelka zmienia zasady gry

Newsy
15.05.2024 21:10
Popularne polskie piwo będzie produkowane w Niemczech! Nowa butelka zmienia zasady gry

Piwo Tyskie, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich piw, teraz będzie produkowane i rozlewane w niemieckim browarze Warsteiner, będącym własnością korporacji Haus Cramer. Ta decyzja może być ważnym momentem zarówno dla marki, jak i jej wiernych konsumentów.

Tyskie - lider wśród polskich piw

Tyskie jest uważane za jedno z najbardziej popularnych piw w Polsce, a jego producentem jest Kompania Piwowarska, która również odpowiada za inne znane marki, takie jak Lech, Żubr czy Książęce. Oferta firmy nie ogranicza się tylko do piw klasycznych, ale również obejmuje piwa smakowe oraz bezalkoholowe, co pokazuje różnorodność i elastyczność w dostosowywaniu się do preferencji konsumentów. Historia Tyskiego sięga daleko wstecz - to piwo warzone jest nieprzerwanie od 400 lat. Dotychczas produkcja odbywała się w Tyskich Browarach Książęcych, będących częścią Kompanii Piwowarskiej.

Wpływ globalnych trendów

Kompania Piwowarska, od 2017 roku będąca częścią Asahi Europe & International, korzysta z globalnego zasięgu japońskiej grupy Asahi. To pozwala na wprowadzanie innowacji i dostosowywanie produktów do międzynarodowych rynków, co jest szczególnie ważne w kontekście rosnącej popularności Tyskiego na rynku niemieckim. Z tego powodu właściciel planuje wprowadzenie nowej butelki Tyskie Gronie o pojemności 0,33 litra, dostępnej w sześciopaku. Decyzja ta wynika z preferencji niemieckich miłośników piwa, którzy są przyzwyczajeni do tego typu opakowań. Dystrybucją Tyskiego w Niemczech będzie zarządzać spółka Asahi Brands Germany.

Nowe możliwości i oczekiwania

Przeniesienie części produkcji do Niemiec to znaczący krok dla Tyskiego. Jan Krafka, dyrektor krajowy Asahi Brands Germany, wyraża entuzjazm związany z nowym rozdziałem w historii marki. Ta współpraca z niemieckim browarem Warsteiner może otworzyć piwu Tyskie drzwi do jeszcze szerszego uznania na międzynarodowym rynku, jednocześnie zachowując jego unikalny, polski charakter.

Nowością w historii naszej firmy jest to, że wspólnie z niemieckim partnerem warzymy Tyskie Gronie. Z niecierpliwością czekamy na nowy rozdział w historii Asahi Brands Germany

- powiedział Jan Krafka, dyrektor krajowy Asahi Brands Germany.

Kluczowe Punkty
  • Piwo Tyskie będzie produkowane i rozlewane w niemieckim browarze Warsteiner.
  • Tyskie jest jednym z najbardziej popularnych piw w Polsce i produkowane jest od 400 lat.
  • Przeniesienie produkcji do Niemiec jest odpowiedzią na rosnącą popularność Tyskiego na rynku niemieckim i globalne trendy.
  • Nowa współpraca z Warsteinerem otwiera Tyskiemu drzwi do międzynarodowego uznania przy zachowaniu polskiego charakteru.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną