Ostrzeżenie dotyczące niedeklarowanego białka soi w mące z ciecierzycy

Krzysztof
Newsy
15.05.2024 15:21
Ostrzeżenie dotyczące niedeklarowanego białka soi w mące z ciecierzycy

Ostrzeżenie publiczne zostało wydane po tym, jak Państwowa Inspekcja Sanitarna stwierdziła obecność niedeklarowanego białka soi w mące z ciecierzycy produkowanej przez firmę Witpak Sp. z o.o. Sp.k. . Produkt z partii numer 347/01/24 został niezwłocznie wycofany ze sprzedaży.

W wyniku przeprowadzonych badań, inspekcja wykryła, że w produkcie znajduje się białko soi, które nie było wymienione na etykiecie produktu. To stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia osób, które są uczulone na soję. Spożycie tego produktu przez osoby z alergią na białko soi może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Firma Witpak niezwłocznie zareagowała na wyniki badań i podjęła kroki w celu wycofania wadliwej partii produktu ze sprzedaży. Działania te są monitorowane przez odpowiednie organy urzędowej kontroli żywności, które współpracują z producentem w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentów.

W związku z zaistniałą sytuacją, konsumentom, zwłaszcza tym z alergią na soję, zaleca się unikanie spożywania produktu z wadliwej partii. Osoby, które nabyły produkt z partii 347/01/24, powinny sprawdzić etykietę i w przypadku wątpliwości skontaktować się z producentem lub najbliższym punktem sprzedaży.

Bezpieczeństwo konsumentów jest najważniejszym priorytetem, dlatego wszelkie podejmowane działania mają na celu eliminację ryzyka zdrowotnego. Firma Witpak oraz organy kontrolne są w stałym kontakcie, aby zapewnić, że wszystkie niezbędne środki zostaną podjęte w celu ochrony zdrowia publicznego.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów alergicznych po spożyciu produktu, należy niezwłocznie zgłosić to do najbliższej jednostki zdrowia i poinformować o spożyciu produktu z partii 347/01/24.

Więcej informacji na temat tego i innych ostrzeżeń dotyczących żywności można znaleźć na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz innych odpowiednich organów.

Dbaj o swoje zdrowie i zawsze sprawdzaj etykiety produktów, zwłaszcza jeśli cierpisz na alergie pokarmowe.

Kluczowe Punkty
  • Ostrzeżenie publiczne dotyczące niedeklarowanego białka soi w mące z ciecierzycy.
  • Inspekcja Sanitarna wykryła obecność białka soi, które nie było wymienione na etykiecie.
  • Witpak Sp. z o.o. Sp.k. wycofuje z obrotu partię produktu o numerze 347/01/24.
  • Zalecenia dla konsumentów: Osoby z alergią na soję powinny unikać spożywania tego produktu.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną