PILNE: Premier Słowacji został postrzelony

Ewelina
Newsy
15.05.2024 15:49
PILNE: Premier Słowacji został postrzelony

Dziś, 15 maja, doszło do niespodziewanego i szokującego ataku na premiera Słowacji, Roberta Fico. Po zakończeniu spotkania rządu, które miało miejsce w Domu Kultury w Handlovej, premier został postrzelony. Jak informują media, jedna z kul trafiła Fico w brzuch. Policja szybko zatrzymała napastnika, który obecnie przebywa w areszcie.

Moment Ataku

Świadkowie zdarzenia relacjonują, że premier wyszedł przed budynek, by przywitać się z ludźmi zgromadzonymi na zewnątrz. W tym momencie padły strzały. Funkcjonariusze ochrony natychmiast zareagowali, podnosząc Fico z ziemi i przenosząc go do samochodu, którym został przewieziony do szpitala. Całe zajście zostało zarejestrowane i udostępnione w mediach społecznościowych, co dodatkowo wstrząsnęło opinią publiczną.

Reakcje Władz

Prezydent Słowacji, Zuzana Czaputova, wyraziła swoje głębokie zaniepokojenie i oburzenie tym brutalnym atakiem. „Jestem wstrząśnięta. Życzę Robertowi Fico dużo siły w tym krytycznym momencie” – powiedziała w oświadczeniu. W związku z atakiem prace bieżącej sesji parlamentu zostały zawieszone na czas nieokreślony, co potwierdziła agencja TASR.

Bezpieczeństwo w Handlovej

Bezpośrednio po ataku teren wokół Domu Kultury został dokładnie zabezpieczony przez służby. Mieszkańcy Handlovej są zszokowani tym, co się stało, a władze lokalne współpracują z policją, by zapewnić bezpieczeństwo i spokój w regionie.

Źródła Informacji

Informacje na temat tego dramatycznego wydarzenia podają zarówno lokalne media, jak i międzynarodowe agencje informacyjne. Słowacki nadawca TA3 przekazał szczegółowe dane na temat liczby oddanych strzałów i obrażeń premiera. W TVN24 trwa specjalne wydanie wiadomości, które na bieżąco relacjonuje rozwój sytuacji.

Podsumowanie

Atak na premiera Roberta Fico jest ogromnym wstrząsem dla całego kraju. Obecnie najważniejsze jest jego zdrowie i bezpieczeństwo, a także szybkie i dokładne śledztwo, które pozwoli na ustalenie motywów i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Społeczność międzynarodowa z uwagą śledzi rozwój sytuacji, wyrażając swoje wsparcie dla premiera oraz narodu słowackiego w tym trudnym czasie.

Kluczowe Punkty
  • Doszło do ataku na premiera Słowacji, Roberta Fico po zakończeniu spotkania rządowego.
  • Premier został postrzelony, a napastnik został zatrzymany przez policję.
  • Prezydent Słowacji, Zuzana Czaputova, wyraziła zaniepokojenie i oburzenie atakiem.
  • Prace parlamentu zostały zawieszone na czas nieokreślony.
  • Bezpieczeństwo w regionie zostało wzmocnione po ataku.
  • Społeczność międzynarodowa śledzi sytuację i wyraża wsparcie dla Słowacji.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną