Wystarczy jedno euro by zamieszkać w tej urokliwej okolicy!? Odkryj niezwykłą ofertę małego miasteczka!

Justyna
Biznes i finanse
23.04.2024 17:12
Wystarczy jedno euro by zamieszkać w tej urokliwej okolicy!? Odkryj niezwykłą ofertę małego miasteczka!

Czy marzyłeś kiedykolwiek o życiu we Francji? Teraz może się to spełnić za symboliczne jedno euro! W sercu malowniczej Francji małe miasteczko oferuje niepowtarzalną szansę, która może całkowicie odmienić Twoje życie. Poznaj szczegóły tej niezwykłej oferty!

Dom za grosze? To możliwe!

Saint-Amand-Montrond, malownicze miasteczko Regionie Centralnym Francji, około 45 km na północ od Bourges, po raz kolejny zaprasza nowych mieszkańców, oferując dom za jedno euro. Co ciekawe, poprzednia oferta przyciągnęła ponad 90 aplikacji, w tym także od zainteresowanych z różnych zakątków Europy. Istnieją jednak pewne wymagania, należy:

  • zobowiązać się do zamieszkania na co najmniej dziesięć lat,
  • pokryć koszty remontu, który musi zacząć się w maju 2025 r. i zakończyć najpóźniej w lipcu 2028 r.

Warto zwrócić uwagę, że przyszli nabywcy muszą być przygotowani na znaczne inwestycje remontowe. Oferowany dom nie był bowiem zamieszkiwany od wielu lat. W związku z tym lokalne władze zapewniają możliwość ubiegania się o pomoc finansową, która jednak nie jest gwarantowana i zależy od spełnienia określonych kryteriów.

Cel – rewitalizacja i integracja

Francis Blondieau, odpowiedzialny za planowanie urbanistyczne, podkreśla, że głównym celem projektu jest zmniejszenie liczby pustostanów. Ponadto równie istotna jest integracja mieszkańców w społeczność lokalną, co jest kluczowe dla jego długoterminowego rozwoju.

To oznacza, że potencjalni nabywcy powinni być gotowi na nie tylko na kosztowną inwestycję, ale także na stałe zaangażowanie w odnowienie i życie społeczności Saint-Amand-Montrond.

Idealny dom dla Ciebie?

Na sprzedaż jest jednopiętrowy dom o powierzchni 77 m², z dwiema sypialniami, maleńkim podwórkiem oraz garażem, który może stać się stylowym salonem. Nieruchomość znajduje się w centrum, ale w spokojnej okolicy, idealna dla tych, którzy pragną ciszy i bliskości miejskich udogodnień.

Jak złożyć aplikację?

Chętni do zakupu domu powinni wysłać kompletny wniosek do 15 czerwca, włączając w to plan inwestycyjny oraz list motywacyjny, który wykaże chęć zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Jak podkreśla Blondieau:

„Wskazane jest przesłanie nam również listu motywacyjnego, ponieważ szukamy poważnego kandydata, który ma plan na życie w Saint-Amand-Montrond i naprawdę chce się tu osiedlić”.

Oglądanie nieruchomości rozpocznie się w maju, a ostateczny wybór nabywcy przewidziany jest na wrzesień.

Więcej informacji oraz niezbędny wniosek można znaleźć pod poniższym linkiem:

http://www.ville-saint-amand-montrond.fr/maison-a-1-euro-f-127.html

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną