Uwaga kierowcy! Na drogach pojawią się wojskowe kolumny!

Newsy
10.02.2024 19:08
Uwaga kierowcy! Na drogach pojawią się wojskowe kolumny!

Od poniedziałku, 12 lutego, kierowcy na polskich drogach mogą spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów wojskowych. Jest to związane z rozpoczęciem ćwiczeń Steadfast Defender-24 oraz ich polskiej części, Dragon-24. Sztab Generalny Wojska Polskiego w oficjalnym komunikacie prosi o niepublikowanie zdjęć obrazujących ruchy wojsk.

Ćwiczenia Steadfast Defender 2024 i Dragon-24

"Steadfast Defender 2024" to największe manewry NATO od 1988 roku, z udziałem 90 tysięcy żołnierzy z 31 krajów, w tym Szwecji, która ubiega się o członkostwo w Sojuszu. Ćwiczenia rozpoczęły się 24 stycznia i potrwają do końca maja, z głównymi operacjami przeprowadzanymi w państwach Europy Środkowej, w tym w Polsce.

Rozpoczęcie ruchu wojsk i apele o dyskrecję

Zgodnie z komunikatem Sztabu Generalnego, ruch pojazdów wojskowych rozpocznie się w poniedziałek, 12 lutego, i będzie trwał do końca maja, obejmując autostrady, drogi ekspresowe oraz drogi krajowe. Wojsko apeluje o zachowanie poufności danych i niepublikowanie informacji oraz zdjęć związanych z ruchami wojskowymi, podkreślając, że może to negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo kraju.

Wpływ na ruch drogowy i zalecenia dla kierowców

Mimo zwiększonego ruchu pojazdów wojskowych, zapewniono, że nie wpłynie to na utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy są jednak proszeni o zachowanie ostrożności i unikanie wjeżdżania pomiędzy pojazdy wojskowe poruszające się w kolumnie.

       

Kluczowe Punkty
  • Od 12 lutego na polskich drogach zwiększy się ruch pojazdów wojskowych, związany z ćwiczeniami Steadfast Defender-24 i Dragon-24.
  • Ćwiczenia Steadfast Defender-24 to największe manewry NATO od 1988 roku, z udziałem 90 tys. żołnierzy z 31 krajów.
  • Ruch wojsk na drogach potrwa do końca maja, obejmując autostrady, drogi ekspresowe i drogi krajowe.
  • Wojsko apeluje o zachowanie poufności danych i niepublikowanie informacji oraz zdjęć związanych z ruchami wojskowymi.
  • Mimo zwiększonego ruchu, zapewniono, że nie wpłynie to na utrudnienia w ruchu drogowym, ale kierowcy powinni zachować ostrożność.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną