PILNY komunikat Ministerstwa! Na celowniku tysiące Polaków! Resort radzi, co rozbić

Martyna P.
Newsy
09.02.2024 8:45
PILNY komunikat Ministerstwa! Na celowniku tysiące Polaków! Resort radzi, co rozbić

Ministerstwo Finansów wydało komunikat, w którym ostrzega obywateli przed oszustami. Apeluje o ostrożność i nieudostępnianie wrażliwych danych.

 

Oszuści podszywają się za pracowników Skarbówki

Do Resortu Finansów trafiają niepokojące informacje o nowej kampanii przestępców. Oszuści dzwonią do Polaków podając się za pracowników Krajowej Administracji Skarbowej lub konsultantów infolinii Krajowej Informacji Skarbowej.

Próbują wyłudzić dane osobowe takie jak numer PESEL lub NIP czy numer rachunku bankowego.

Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały o próbach oszustwa. Osoby podające się za konsultantów infolinii Krajowej Informacji Skarbowej lub pracowników Krajowej Administracji Skarbowej dzwonią do podatników i próbują pozyskać informacje, takie jak numer rachunku bankowego, numer PESEL lub inne dane osobowe – czytamy na rządowej stronie.

 

Zdjęcie PILNY komunikat Ministerstwa! Na celowniku tysiące Polaków! Resort radzi, co rozbić #1

Ministerstwo uczula i apeluje o ostrożność

Resort Finansów podkreślił w komunikacie, że Administracja Skarbowa nie wykonuje telefonów do podatników w celu zbierania danych.

Ministerstwo po raz kolejny przypomniało, że nie należy podawać swoich danych osobom trzecim. Nie wolno udostępniać danych do logowania i hasła oraz innych danych osobowych.

Pracownicy administracji skarbowej nie wykonują takich telefonów i nie zbierają w ten sposób informacji. Dlatego w przypadku odebrania takiego połączenia nie należy podawać osobie dzwoniącej danych osobowych, numeru PESEL/NIP, numeru dowodu tożsamości lub numeru rachunku bankowego. Pod żadnym pozorem nie powinno się również przekazywać telefonicznie loginu i hasła do logowania w serwisie e-Urząd Skarbowy. Przestrzegamy przed tego typu oszustwami i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – poinformowano na stronie gov.pl

 

Urząd Skarbowy rozliczy nasz PIT

Przypomnijmy, że 15 lutego 2024 roku Krajowa Administracja Skarbowa udostępni podatnikom zeznania podatkowe. Będą one dostępne na platformie e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl Będzie można je zaakceptować lub edytować – nanieść na nie przysługujące ulgi. Aby KAS wypełniła nasze elektroniczne zeznanie roczne, nie musimy składać żadnych wniosków.

Więcej informacji znajdziesz w NASZYM ARTYKULE

 

 

Kluczowe Punkty
  • Ministerstwo Finansów ostrzega obywateli przed oszustami, którzy podszywają się za pracowników Skarbówki.
  • Oszuści próbują wyłudzić dane osobowe takie jak numer PESEL, NIP czy numer rachunku bankowego.
  • Administracja Skarbowa nie wykonuje telefonów do podatników w celu zbierania danych.
  • Ministerstwo apeluje o ostrożność i nieudostępnianie wrażliwych danych.
  • 15 lutego 2024 roku Krajowa Administracja Skarbowa udostępni podatnikom zeznania podatkowe na platformie e-Urząd Skarbowy.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną