Polowała na swoje ofiary pod bankomatami! 25-latka okradła ponad 100 osób

Agnieszka
Newsy
09.02.2024 13:15
Polowała na swoje ofiary pod bankomatami! 25-latka okradła ponad 100 osób

 

25-letnia mieszkanka Sosnowca okradła ponad 100 osób z całej Polski, na łączną kwotę 70 tysięcy zł. Pomimo przebiegłych metod ukrywania się, została schwytana. W jaki sposób polowała na swoje ofiary? Poznaj szczegóły.

Okradła ponad 100 osób metodą na BLIK-a

25-latka za pomocą metody na BLIK-a zdołała wyłudzić 70 tysięcy zł od osób z całej Polski. To wszystko w zaledwie trzy miesiące.

Kobieta polowała na swoje ofiary pod bankomatami. Najpierw włamywała się na konto społecznościowe danej osoby (nie podano metody), a następnie pisała z tego konta do członka rodziny lub znajomych z prośbą o przesłanie BLIK-a.

W ten sposób udało jej się okraść około 100 osób w całej Polsce. Była bowiem doskonale zorganizowana i w swoich przestępstwach dbała o każdy szczegół. Kobieta często zmieniała wygląd, pracę i miasto zamieszkania. Do wypłaty gotówki wybierała też odpowiednie bankomaty. 

Kobieta, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny często zmieniała miejsce zamieszkania, zatrudnienia, zmieniała też swój wygląd, a gdy wypłacała pieniądze w bankomatach, zasłaniała twarz maseczką. Za każdym razem zmieniała też miejsce wypłat i korzystała z bankomatów niewyposażonych w monitoring. - podaje policja. 

Mimo tego, policjanci z Bielska-Białej, po wnikliwym śledztwie schwytali złodziejkę. W styczniu przedstawiono jej łącznie 124 zarzuty, za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Policja alarmuje: Uważaj na oszustwa na BLIK-a!

Niestety transakcji dokonanych za pomocą kodu BLIK nie można cofnąć, dlatego pamiętaj:

  •  Należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć dostęp do konta na portalu społecznościowym, wykorzystując w tym celu dwuskładnikowe uwierzytelnienie logowania. Pamiętajmy również o wylogowaniu się z konta po zakończeniu użytkowania!
  •  Nie należy podawać wygenerowanego kodu Blik bez potwierdzenia, czy to faktycznie nasz znajomy prosi o pożyczkę. Wystarczy zadzwonić do znajomego, aby upewnić się, czy faktycznie on znalazł się w potrzebie.
  •  Zawsze należy dokładnie sprawdzić dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej, np., gdzie nasze pieniądze będą wypłacone. - czytamy na stronie policja.pl.
Kluczowe Punkty
  • 25-letnia mieszkanka Sosnowca okradła ponad 100 osób z całej Polski, na łączną kwotę 70 tysięcy zł metodą na BLIK-a.
  • Ofiary były oszukiwane przez fałszywe wiadomości wysyłane z włamanego konta społecznościowego.
  • Kobieta była doskonale zorganizowana, często zmieniała wygląd, pracę i miasto zamieszkania.
  • Oszustka została schwytana przez policjantów z Bielska-Białej i przedstawiono jej łącznie 124 zarzuty.
  • Pamiętajmy o bezpieczeństwie transakcji BLIK: zabezpieczmy dostęp do konta na portalu społecznościowym, nie podawajmy kodu BLIK bez potwierdzenia, sprawdzajmy dane transakcji.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną