Ruszył ogólnopolski protest rolników! Na mapie kraju ponad 260 blokad [LISTA]

Agnieszka
Newsy
09.02.2024 9:58
Ruszył ogólnopolski protest rolników! Na mapie kraju ponad 260 blokad [LISTA]

 

Na 9 lutego zaplanowano kolejny ogólnopolski protest rolników. Dziś należy spodziewać się więc licznych utrudnień na drogach. Działania protestacyjne mają mieć bowiem miejsce w około 260 miejscach w kraju. O co walczą rolnicy? Poznaj szczegóły.

Postulaty rolników

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz w trakcie środowych rozmów z ministerstwem rolnictwa wskazał na trzy główne postulaty:

 • koniec z importem produktów rolnych z Ukrainy,
 • wsparcie w hodowli zwierząt,
 • zablokowanie wdrażania Zielonego Ładu.

1000 ciągników przed budynkiem w Poznaniu

Jak wynika z informacji otrzymanej przez TVN24.pl, organizatorzy protestu rolników zapowiedzieli, że "przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się największy w Polsce protest rolniczy z udziałem ponad 1000 ciągników". 

Oprócz tego w Poznaniu protesty, a tym samym blokowanie dróg, będzie miało miejsce przy alei Niepodległości, ale też na odcinku między ul. Niezłomnych i Parkiem Cytadela.

W samej Wielkopolsce blokady na drogach pojawią się m.in. w okolicach Gniezna, Koła, Konina, Piły, Leszna, Kościana, Kalisza, Słupcy, Szamotuł, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Kępna, Ostrowa Wlkp., Pleszewa, Rawicza, Złotowa i Wrześni.

Zdjęcie Ruszył ogólnopolski protest rolników! Na mapie kraju ponad 260 blokad [LISTA] #1

Blokady dróg w woj. zachodniopomorskim

Utrudnienia mogą pojawić się: 

 • na drodze ekspresowej S10 na odcinku od Wapnicy do Recza i Kalisza Pomorskiego,
 • na drogach w okolicach Myśliborza, Pyrzyc, Chociwla i Węgorzyna,
 • w Koszalinie utrudnienie przejazdu pojawi się od strony Biesiekierza drogą wojewódzką 112 i dalej trasą do placu podożynkowego oraz w stronę centrum.

Blokady dróg w woj. pomorskim

Protesty rolników odbędą się:

 • w Egiertowie na drodze krajowej numer 20,
 • między Czarlinem i Gdańskiem na DK9 oraz Starogardem Gdańskim na DK22,
 • na odcinku z Prabut do Kwidzyna na DW521,
 • w Gdańsku w rejonie ul. Okopowej przy urzędzie wojewódzkim.

 Blokady dróg w woj. podlaskim 

Utrudnienia pojawią się na drogach w Wojszkach, Turośni Dolnej, Brańsku, Sokołach, Kolonii Zabłudów, Knyszynie, Jeżewie Starym, Suchowoli, Sztabinie, Marianowie i w rejonie Piątnicy koło Łomży. 

Oprócz tego protesty odbędą się: przy urzędzie wojewódzkim w Białymstoku.

 Blokady dróg w woj. lubuskim 

W lubuskim utrudnienia pojawią się na przejściach dla pieszych oraz w Zielonej Górze - od cmentarza przy ul. Wrocławskiej przez rondo Michała Kaziowa do placu Bohaterów oraz ul. Bohaterów Westerplatte między Ułańską i Kupiecką i przez rondo PCK do cmentarza.

Blokady dróg w woj. kujawsko-pomorskim

Spowolnienia pojawią się:

 •  na drogach dojazdowych do Torunia: DK80, DK10, DK91 i DW553,
 • w Bydgoszczy blokowana może być ul. Jagiellońska przy urzędzie wojewódzkim oraz wjazd z pięciu kierunków - od strony Nakła, Koronowa, Osielska, Białych Błot i Torunia,
 • we Włocławku - od strony Brześcia Kujawskiego, Izbicy Kujawskiej i Chojny oraz w okolicach rond przy ul. Wiejskiej, Chopina, Witosa, Okrzei i zakładów azotowych Anwil.

 Blokady dróg w woj. mazowieckim

Protesty odbędą się przy Mińsku Mazowieckim - między Trzebuczą, fragment A2 i DK92 przez Kałuszyn do Stojadeł i stąd przez DK50 do ronda Arynów. Utrudnienia mogą dotknąć też podróżujących DK61 od Kacic koło Pułtuska przez Serock i Wierzbicę do Jabłonnej.

 Blokady dróg w woj. świętokrzyskim

Utrudnienia pojawią się między innymi w Kielcach przed urzędem wojewódzkim oraz w okolicach Sandomierza utrudnienia mogą spotkać kierowców na DK77 i DK79, ale też w Łoniowie, Pińczowie, Ożarowie i Kazimierzy Wielkiej.

 Blokady dróg w woj. lubelskim

Problemy na drocha wystąpią w miejscowościach: Chodel, Kraczewice Prywatne, Ryki, Wisznice, Łomazy, Tarnogród, Tarnawa Mała, Michów, Międzyrzec Podlaski, Łucka Kolonia, Szczebrzeszyn oraz dojazdów i przejść granicznych w Hrebennem, Hrubieszowie i Dorohusku.

 Blokady dróg na Dolnym Śląsku

Wrocław zablokowany zostanie w pobliżu osiedla Psie Pole na dwóch z trzech pasów al. Jana III Sobieskiego i na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - od ronda przy Kiełczowie do ronda przy Łanach. Oprócz tego w około 30 miejscach Dolnego Śląska podróż może być utrudniona. Tylko na DK8 zapowiedziano osiem blokad m.in. od wjazdu na Autostradową Obwodnicę Wrocławia przez Kłodzko do Kudowy-Zdrój. Utrudnienia spodziewane są też na wiadukcie nad autostradą A4 na wysokości węzła Kostomłoty i na S5 między Prusicami a Trzebnicą.

 Blokady dróg w woj. śląskim

Problemy komunikacyjne w związku z protestem rolników mogą dotknąć podróżujących DK44 między gliwickim centrum handlowym Europa Centralna a sklepem Auchan w Mikołowie, węzłem tej drogi w Tychach do ronda przy KWK "Piast" w Bieruniu i dalej na DK1 w kierunku Pszczyny - do węzła z ul. Sikorskiego. W Pawłowicach utrudnienia spodziewane są na DK81 - między stacją paliw Uniwar do Ochabów.

 Blokady dróg w woj. małopolskiem

W związku z protestem utrudnienia mogą pojawić się na krakowskim rondzie Matecznym, na wjazdach do miasta w Pobiedniku Wielkim i Wieliczce, i między rondem Hoovera a Kryspinowem, gdzie przejazd ciągników może utrudnić dojazd na lotnisko w Balicach. W Bochni, Brzesku, Miechowie i Rogoźniku na Podhalu kierowcy mogą trafić na blokady dróg, w Nowym Sączu na przejazd traktorów między rondami Solidarności i św. Jana Pawła II, a w Oświęcimiu na DK44 do Zatoru.

Blokady dróg w woj. podkarpackiem

Blokady i utrudnienia pojawią się przy urzędzie wojewódzkim. W całym województwie zablokowane mogą być drogi: DK94 w Jarosławiu, przy wjeździe i zjeździe z autostrady A4, na węźle Gorliczyna - od DK94 do DW835. Trudności z przejazdem mogą być także w Jaśle i Krośnie na DK28. Traktory mają pojawić się też w Medyce i wyjechać na ulice Sędziszowa Małopolskiego, skąd pojadą w kierunku Ropczyc. W powiecie leżajskim kierujący mogą spodziewać się utrudnień w rejonie skrzyżowania DK77 z drogą na stację paliw w Wierzawicach, a w Narolu - na drodze 865.

Kluczowe Punkty
 • 9 lutego odbędzie się ogólnopolski protest rolników, który spowoduje liczne utrudnienia na drogach w całym kraju.
 • Protesty mają miejsce w około 260 miejscach w Polsce.
 • Główne postulaty rolników to: koniec z importem produktów rolnych z Ukrainy, wsparcie w hodowli zwierząt, zablokowanie wdrażania Zielonego Ładu.
 • Największy protest odbędzie się przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z udziałem ponad 1000 ciągników.
 • Blokady dróg pojawią się w wielu miastach i na drogach krajowych w całej Polsce.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną