Ryanair radykalnie tnie siatkę połączeń z Modlina! Złe informacje dla pasażerów

Agnieszka
Newsy
12.09.2023 12:26
Ryanair radykalnie tnie siatkę połączeń z Modlina! Złe informacje dla pasażerów

Ryanair usuwa aż 20 procent połączeń z zimowego rozkładu lotów z lotniska Warszawa-Modlin. Jest to wynik, jak wskazuje przewoźnik, kolejnego fiaska jego negocjacji z lotniskiem. Poznaj szczegóły.

Brak porozumienia lotniska Warszawa-Modlin z Ryanairem

Jak informują linie lotnicze Ryanair, że w planach miał podwojenie ruchu pasażerskiego z lotniska w Modlinie. Oferował wsparcie w rozwoju lotniska. Jak twierdzi jednak, lotnisko Warszawa-Modlin “odrzuciło każdą okazję do zawarcia umowy ze szkodą dla lokalnej łączności, miejsc pracy i gospodarki".

W wyniku kolejnego impasu w zawarciu porozumienia, Ryanair usuwa ze swojej siatki połączeń wiele kierunków.

Jakie połączenia zostaną zlikwidowane z lotniska w Modlinie?

Decyzją Ryanaira jest anulowanie dziesięciu tras, w tym do Belfastu, Bristolu, Kolonii, Kowna, Manchesteru, Pizy i innych, a także zmniejszenie częstotliwości na 13 innych trasach, w tym na siedmiu kluczowych trasach miejskich do Londynu, Sztokholmu, Dublina, Wiednia, Mediolanu, Paryża i Brukseli - wylicza dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson.

Dyrektor dodaje, że powodem takiego stanu rzeczy jest niezdolność lotniska w Modlinie do zawarcia długoterminowej umowy o współpracę.

-  Rozumiemy frustrację pasażerów w Modlinie, którzy niesprawiedliwie ucierpią z powodu ogromnej utraty dostępu do tanich lotów i miejsc docelowych z powodu niezdolności zespołu zarządzającego lotniskiem Modlin do zawarcia długoterminowej umowy o współpracę. Nie możemy zrozumieć, dlaczego zarząd Modlina nie chciał zawrzeć umowy ze swoim największym klientem, która podwoiłaby ruch pasażerski [...] Mamy nadzieję, że zarząd Modlina lub jego udziałowcy przyjdą z pomocą lokalnym konsumentom, aby Ryanair mógł ponownie rozwijać się na lotnisku w Modlinie i oferować pasażerom jeszcze większy wybór i niskie ceny - dodaje dyrektor.

Wzmożony ruch na innych lotniskach

Zlikwidowanie wyżej wymienionych tras na lotnisku w Modlinie sprawi, że część z nich częściej będzie pojawiać się na innych lotniskach, takich jak Warszawa-Chopina, w Łodzi i w Lublinie. Te porty otrzymały więcej tras i lotów na zimę w latach 2023/2024. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną