Ryanair zawiesza część połączeń z Polski! Trasy znikną już pod koniec marca.

Martyna

Newsy

15.03.2023 18:37

Ryanair zawiesza część połączeń z Polski! Trasy znikną już pod koniec marca.

Popularne linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że zawieszają trzy połączenia z naszego kraju. Mają one zniknąć już pod koniec marca. Wyjaśniamy szczegóły.  

Ograniczenie lotów 

Na oficjalnej stronie Ryanair został wydany komunikat dotyczący zawieszenia aż trzech tras lotniczych z Polski. Miały one funkcjonować w sezonie letnim, czyli już od początku kwietnia. Jednak linie lotnicze postanowiły zawiesić połączenia, bez podawania przyczyny. 

Do końca miesiąca znikną trzy połączenia z Gdańska do: 

  • Birmingham (ostatni lot ma się odbyć 24.03.2023 r.) 
  • Walencji (ostatni lot ma się odbyć 23.03.2023 r.) 
  • Wilna (połączenie miało zostać wznowione od końca miesiąca, jednak szczegółów nie podano) 

Inne linie lotnicze 

Ryanair nie jest jedyną firmą linii lotniczych, która zdecydowała się na rezygnację z części połączeń z naszego kraju. W ubiegłym tygodniu linia EasyJet poinformowała o zmniejszeniu częstotliwości połączeń z Krakowa. Skutkiem tej decyzji będzie zmniejszenie tras na lotnisko Londyn Luton oraz do Manchesteru i Bristolu.  

Firmy lotnicze nie podają powodów swoich decyzji z zawieszenia poszczególnych połączeń. Eksperci uważają, że być może jest to związane z kosztami utrzymania linii lotniczych, a podane trasy nie cieszą się dużą popularnością przez podróżnych.  

Ryanair 

Ryanair jest popularną irlandzką linią lotniczą, która słynie z organizacji tanich lotów. Jest to jedna z najpopularniejszych firm. Jak wynika z danych:  

“Linie lotnicze Ryanair przewiozły w październiku ubiegłego roku 11,3 mln pasażerów - poinformował w oficjalnym komunikacie niskokosztowiec z Irlandii. Wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął poziom 84 %” - rynek-lotniczy.pl  

Linia lotnicza jest również coraz bardziej popularna na polskim rynku: 

“Obecnie Ryanair operuje z 12 polskich lotnisk: sześciu baz operacyjnych, w tym na Lotnisku Warszawa/Modlin oraz w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Przez ten czas z usług Ryanair'a w Polsce skorzystało prawie 100 milionów osób na trasach do/z oraz wewnątrz kraju.” - modlinairport.pl   

Z pewnością zawieszenie połączeń utrudni komunikacje wielu podróżnym. Pozostało mieć nadzieje, że Ryanair zdecyduje się na rozwiązanie zastępcze, które ułatwi pasażerom swobodne podróżowanie.