Zmiany na lotnisku Warszawa - Modlin! Co to oznacza dla podróżnych?

Martyna
Newsy
09.08.2023 18:44
Zmiany na lotnisku Warszawa - Modlin! Co to oznacza dla podróżnych?

W przyszłym miesiącu rozpocznie się remont na lotnisku Warszawa- Modlin. Prace spowodują, że port lotniczy będzie miał krótszy czas realizacji lotów. Co to oznacza dla podróżnych? Wyjaśniamy, szczegóły. 

Remont lotniska 

Lotnisko Warszawa-Modlin (Modlin Airport) jest jednym z dwóch międzynarodowych portów lotniczych obsługujących Warszawę. Według danych port lotniczy obsłużył w ciągu tego roku ponad 197 tys. podróżnych. Jego popularność sprawiła, że osoby zarządzające lotniskiem postanowiły przeprowadzić prace remontowe. 

Remont lotniska przewidziany jest od 11 do 21 września. W tym czasie planowana jest wymiana oświetlenia. W tej sprawie wypowiedział się Marek Rymkiewicz, szef bura handlowo – marketingowego: 

“W tym okresie tylko w godzinach 20:00-05:30 lotnisko nie będzie obsługiwać operacji lotniczych […] Spodziewamy się odwołania około 100 lotów.” - Marek Rymkiewicz 

Odwołane loty  

Popularne tanie linie lotnicze firmy Ryanair w związku z remontem zostały zmuszone do odwołania niektórych lotów do i z lotniska Warszawa – Modlin. Osoby podróżne zostały odpowiednio wcześniej poinformowane o tym fakcie i zaoferowano im zwrot pieniędzy lub zmianę terminu wykupionego lotu. 

Niestety odwołane loty mogą mieć znaczący wpływ na pasażerów i ich plany podróży. Duża część osób planuje wyjazdy dużo wcześniej i oprócz zakupu biletów lotniczych opłaca z wyprzedzeniem nocleg. Zdarzają się sytuację, gdzie nie ma możliwości zwrotu kosztów za hotel i wówczas podróżny jest stratny. 

Oferta lotniska 

Obecnie lotnisko Warszawa-Modlin oferuje połączenia z kilkoma różnymi miastami. Oto niektóre z miejsc, do których można lecieć bezpośrednio z Lotniska Warszawa-Modlin: 

  • Londyn (Luton) 
  • Dublin 
  • Sztokholm (Skavsta) 
  • Rzym (Ciampino) 
  • Barcelona 
  • Mediolan (Bergamo) 
  • Edynburg 

Port lotniczy słynie z obsługiwania tanich linii lotniczych. Najpopularniejszymi z nich są Ryanair i Wizzair. Obie linie lotnicze skupiają się na minimalizowaniu kosztów operacyjnych, co pozwala im oferować atrakcyjne ceny biletów. 

Jednakże, warto pamiętać, że niższe ceny często idą w parze z pewnymi ograniczeniami, takimi jak opłaty za dodatkowe usługi czy pewne restrykcje dotyczące bagażu czy zmian rezerwacji. 

Czy uważacie, że słusznie zarząd portu lotniczego przeprowadza prace remontowe we wrześniu? 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną