Batony już nigdy nie będą takie same! Nadchodzi nowa era!

Martyna
Styl życia
30.05.2023 17:13
Batony już nigdy nie będą takie same! Nadchodzi nowa era!

Obecnie coraz więcej firm stawia na ekologię w swoich działaniach. Plastikowe opakowania odchodzą do lamusa. Producenci batonów Mars również chcą zastąpić dotychczasowe opakowania. Wyjaśniamy szczegóły. 

Mars w papierowych opakowaniach 

Producenci popularnych batonów Mars stawiają na ekologię. W tym celu postanowili oni wprowadzić formę testową nowych opakowań wykonanych z papieru. Można je spotkać na terenie Wielkiej Brytanii w sieci supermarketów Tesco. Na chwilę obecną firma wprowadziła do obiegu handlowego 500 batonów w nowych opakowaniach. 

Nowe opakowanie jest całkowicie wykonane z papieru. Nadaje się ono również do recyklingu w odróżnieniu do opakowań plastikowych. Jak się jednak okazuje stworzenie tworzywa, które będzie odpowiednio chronić czekoladę nie było takie proste. Papierowe opakowanie może się brudzić, zwłaszcza przy wysokich temperaturach. Dlatego na razie firma zdecydowała się na wprowadzenie testowych sztuk na rynek w celu weryfikacji.  

Koniec z plastikiem 

Stan dzisiejszej wiedzy nie pozostawia złudzeń, że plastik, który jest tworzywem sztucznym stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia. Materiał ten jest stworzony z polimerów, które często zawierają szkodliwe substancje.  

Obecnie coraz więcej firm świadomych realnego zagrożenia decyduje się na rezygnację z plastiku. Popularnym trendem stały się tzw. eko - słomki, które zastąpiły ich plastikowe wersje. Niestety dane pokazują, że produkcje plastikowych opakowań są bardzo częste.  

Według raportu: 

20 tysięcy – tyle butelek plastikowych na sekundę wytwarza się na Ziemi każdego dnia [RAPORT] A to tylko jeden z przedmiotów, które produkujemy nieprzerwanie od lat 40. ubiegłego wieku, gdy naukowcy opracowali pierwsze tworzywo sztuczne.” - forsal.pl 

Edukacja 

Aby walczyć z produkcją szkodliwych tworzyw i zadbać o nasze środowisko warto zadbać o edukację najmłodszych. W tym celu wiele organizacji o charakterze ekologicznym, a także szkoły i inne instytucje prowadzą liczne wykłady i kształcą wiele osób w tym temacie. 

Każdy z nas już dziś może zadbać o środowisko poprzez: 

  • recykling 
  • robienie zakupów w materiałowej torbie 
  • kupowanie produktów w naturalnych opakowaniach  
  • zamianę wody butelkowej na wodę z kranu 
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną