Krople żołądkowe przyspieszają wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu!

Patrycja

Uroda

22.03.2020 12:21

Krople żołądkowe przyspieszają wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu!

Krople żołądkowe jako wcierka do włosów? To dość nietypowy sposób pielęgnacji włosów, a jednak podbił serca włosomaniaczek. Czy ich stosowanie nie ma ograniczeń i jest bezpieczne? Tego oraz efektów, których możecie się spodziewać, dowiecie się z artykułu!

Zdjęcie Krople żołądkowe przyspieszają wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu! #1

Krople żołądkowe to połączenie różnych ziołowych ekstraktów. Mają bardzo intensywny zapach i o ile to nas nie odstraszy na samym początku to możemy przejść dalej. Oto, co znajdziemy w składzie:

  • Dziurawiec o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwłupieżowych i wzmacniających cebulki włosów, a także działający stymulująco.
  • Bobrek trójlistkowy mogący powstrzymywać wypadanie włosów.
  • Gorzka pomarańcza działająca przeciwzapalnie i bakteriobójczo.
  • Mięta pieprzowa łagodząca podrażniania, kojąca, odświeżająca i pomocna w walce z łupieżem.
  • Waleriana o działaniu przeciwłupieżowym i regulującym wydzielanie sebum.
  • Korzeń goryczki, który działa odkażająco.

Stosując krople żołądkowe jak wcierkę regularnie, będziemy mogły zauważyć efekty już po 2 miesiącach. Nasze włosy zaczną szybciej rosnąć i zagęszczą się, zmniejszy się także ilość włosów znalezionych na szczotce. Osoby łojotokową skórą głowy znacznie szybciej będą mogły zaobserwować zmniejszenie tendencji do przetłuszczania się, a borykające się z łupieżem – jego brak. Natomiast już po pierwszym użyciu docenimy przyjemne uczucie chłodu i świeżości.

Zdjęcie Krople żołądkowe przyspieszają wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu! #2

Krople żołądkowe stosujemy, jako wcierkę, rozrabiając 2 łyżki z 5 łyżkami wody. Przygotowany specyfik wcieramy w wilgotną, lecz nieumytą skórę głowy i pozostawiamy na około pół godziny. Następnie włosy myjemy jak zawsze. Mieszanki nie zaleca się stosować przed każdym myciem włosów, lecz co 2-3 mycia.

Jak widzimy ekstrakty ziołowe zawarte w kroplach żołądkowych, mogą zbawiennie wpływać na kondycję naszych włosów, a przede wszystkim skóry głowy. Jednak warto podkreślić, że owe składniki są mocno skoncentrowane, dlatego ważne jest, abyśmy przed zastosowaniem rozcieńczyły je wodą. Inaczej krople żołądkowe mogą nas uczulić i podrażnić skórę głowy, zamiast ją ukoić. Jeśli zdecydujemy się zastosować owy specyfik, rozejrzyjmy się za takim, który nie będzie zawierał etanolu. Niektóre składniki kropli to tzw. fotouczulacze, wiec lepiej nie stosować ich latem.

Jak widać, ten popularny produkt leczniczy działa nie tylko na problemy trawienne. Wzmocni także cebulki, dzięki czemu będziemy mogły cieszyć się mocnymi i zdrowymi włosami.