Idziesz na komunię? Oto 4 rzeczy, których musisz unikać!

Agnieszka
Styl życia
19.05.2023 12:56
Idziesz na komunię? Oto 4 rzeczy, których musisz unikać!

Rodzinne imprezy, na których spotykają się także dalsi członkowie rodzin, mogą być bardzo stresujące. Przykładem takiego wydarzenia może być uroczystość Pierwszej Komunii. Warto więc zapoznać się z kilkoma zasadami, dzięki którym unikniesz niezręczności i zepsucia atmosfery.

Czego unikać na przyjęciu komunijnym?

Niedostosowany prezent 

Prezenty na Pierwszą Komunię zazwyczaj nie są łatwym wyborem. Jeśli jednak chcesz uniknąć niezręczności, dostosuj prezent do sytuacji. Po pierwsze, jeśli dziecko idące do komunii jest ci bliskie, warto podpytać rodziców o czym marzy dziecko. 

Jeśli jednak jest to dalsza rodzica lub znajomi, postaw na umiar skromność, pamiętając, że wciąż jest to uroczystość religijna. 

Mogłoby się okazać, że zbyt drogi i spektakularny prezent od ciebie nieco popsuje atmosferę. 

Prezent musi być też dostosowany do twoich możliwości finansowych.

Brak udziału we mszy świętej

Msza święta, podczas której dziecku udzielana jest Pierwsza Komunia, jest dla tego małego człowieka bardzo ważna. Warto więc być przy nim w tym czasie. Nawet osoby niewierzące, które od lat nie były w kościele, powinny pojawić się na mszy przynajmniej przed kościołem, aby dziecko wiedziało, że jesteśmy wtedy przy nim. 

Traktowanie przyjęcia komunijnego jak wesela

Po kościele większość rodzin organizuje przyjęcie dla dziecka. Warto wtedy pamiętać, że jest to właśnie przyjęcie zorganizowane dla dziecka, które przyjęło komunię, a nie dla dorosłych, którzy chcą spędzić czas jak na małym weselu.

Poświęcaj więc swoją uwagę dziecku, tak aby wiedziało, że to ono jest najważniejsze i to jego dzień. Warto też nie przesadzać z alkoholem, jeśli jest on w ogóle podany na przyjęciu. Ostatnie, czego chce dziecko na swoim przyjęciu, to pijani, awanturujący się dorośli. 

 

Niestosowny ubiór

Uroczystość Pierwszej Komunii to wyjątkowa okazja i warto się wtedy ubrać odświętnie. Pamiętaj jednak, że nie jest to ani dyskoteka, ani ślub, ani pokaz mody czy plaża. 

Tym bardziej, że pierwsza część komunii odbywa się w kościele. Warto więc zrezygnować ze zbyt kusych sukienek z odkrytym dekoltem lub na czas mszy świętej założyć na taką sukienkę na przykład żakiet, zakrywający ramiona i dekolt. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną