Dawid Kubacki informuje o obecnym stanie zdrowia żony!

Justyna
Newsy
25.03.2023 16:51
Dawid Kubacki informuje o obecnym stanie zdrowia żony!

W ostatnich dniach całe środowisko skoków narciarskich żyje rodzinnym dramatem Dawida Kubackiego. Mamy najnowsze informacje o stanie zdrowia Marty Kubackiej!

Rodzinna tragedia

Najlepszy polski skoczek tego sezonu w ubiegły weekend nagle zrezygnował z zawodów Pucharu Świata w Vikersund i wrócił do Polski. Już w poniedziałek na jego profilu na Instagramie pojawił się post z wyjaśnieniami. Okazało się, że jego rodzinę dotknęła tragedia. Napisał wówczas:

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze".

 „Pierwsze zwycięstwo”

Dawid Kubacki jeszcze tydzień temu nie ukrywał, że stan zdrowia jego żony jest ciężki. Od tego momentu Marta Kubacka przebywa w placówce w Zabrzu.

Kubacki zdradził, jak jego żona czuje się obecnie. Sportowiec opublikował w sobotnie popołudnie na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym przekazał:

„Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia".

Ogromne wsparcie

Problemy zdrowotne Marty Kubackiej wywołały ogromne poruszenie w środowisku związanym ze skokami narciarskimi. Wielkie wsparcie dla polskiego skoczka i jego rodziny przekazywali zarówno fani oraz obserwatorzy na Instagramie, jak i koledzy. Wśród nich m.in. austriacki skoczek Stefan Kraft, który napisał:

„Nasze myśli są z wami. Trzymajcie się!".

Natomiast najnowszy post Dawida Kubackiego w zaledwie pół godziny zebrał ponad 35 tys. polubień. Ponadto internauci dzielą się w komentarzach kolejnymi słowami wsparcia. Pod postem możemy przeczytać:

„Dużo zdrówka dla żony i siły dla was"

„Dzięki Bogu. Masz obok siebie niesamowicie silną żonę"

"Na takie słowa czekałam cały tydzień! Oby teraz było już tylko lepiej. Bardzo dużo siły oraz zdrowia dla was".

My również życzymy siły i wytrwałości w powrocie do zdrowia!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną