Justyna Kowalczyk żegna męża w poruszającym wpisie!

Justyna
Newsy
18.05.2023 20:46
Justyna Kowalczyk żegna męża w poruszającym wpisie!

W szwajcarskich Alpach zginął 38-letni Kacper Tekieli, specjalista od wspinaczki górskiej oraz mąż utytułowanej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk. Mistrzyni olimpijska zamieściła w mediach społecznościowych krótki wpis na ten temat.

Poruszający wpis

Głos po śmierci swojego męża po raz pierwszy zabrała Justyna Kowalczyk-Tekieli. Na jej profilu w mediach społecznościowych pojawił się wzruszający wpis o następującej treści:

Był najcudowniejszy. He was the most beautiful Person in the world".

Doniesienia o wypadku

O śmierci Kacpra Tekielego media zajmujące się tematyką górską poinformowały w czwartek, 18 maja rano. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki przekazała:

„W lawinie w szwajcarskich Alpach zginął alpinista i instruktor wspinaczki sportowej Kacper Tekieli, mąż mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk-Tekieli”.

Dyrektor fundacji, Jerzy Natkański dodał:

„Mogę potwierdzić informację o śmierci. Wiem o tym od jego kolegów wspinaczy i instruktorów. W środę urwał się z nim kontakt, a dziś znaleziono jego ciało w lawinisku na Jungfrau".

Kim był Kacper Tekieli?

Kacper Tekieli urodził się 3 listopada 1984 roku w Gdańsku. Osiągnął wiele sukcesów związanych ze wspinaczką w górach wysokich. Był także dyplomowanym instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu (PZA). W latach 2010-2015 uczestniczył w programie Polski Himalaizm Zimowy (PZH).

W 2018 roku wykazał się niezwykłą odwagą, gdy podczas wytyczania nowej drogi na Broad Peak, jego partner wspinaczkowy Stando Vrba doznał urazu nogi. Nie był wówczas w stanie kontynuować wspinaczki, natomiast Kacper Tekieli własnymi siłami zniósł partnera do bazy. To właśnie dzięki temu aktowi heroizmu Vrba przeżył.

Ponadto w 2020 roku Tekieli zdobył wszystkie szczyty Wielkiej Korony Tatr w 37 godzin i 28 minut. Poprawił w ten sposób poprzedni rekord o ponad 11 godzin.

Życie prywatne

Prywatnie Kacper Tekieli był mężem polskiej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk. Poznali się na jednym z kursów skałkowych. Do ich drugiej randki doszło natomiast w Dolomitach.

Wtedy też Justyna pokochała zarówno Kacpra, jak i wspinaczkę. Rozpoczęła intensywne treningi wspinaczkowe. Z Kacprem natomiast wzięła ślub 24 września 2020 roku. Rok później - 2 września 2021 roku - na świat przyszedł ich syn o imieniu Hugo.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną